Gracze Juve

einhard | 26 września 2019

CR7 najgorszym wykonawcą rzutów wolnych w Serie A

Cristiano Ronaldo nigdy nie strzelił bramki z rzutu wolnego dla Juventusu.

Napastnik Juventusu jest jednym z najlepszych wykonawców rzutów wolnych w historii futbolu, co demonstrował w Manchesterze i Realu oraz co w dalszym ciągu czyni w reprezentacji Portugalii.

Hiszpański AS obliczył jednak, że Ronaldo wykonywał 24 rzuty wolne odkąd zakłada koszulkę Juve i nie wykorzystał ani jednego.

W 15 przypadkach piłkarz trafił prosto w mur, dwa strzały minęły bramkę, a siedem pozostałych zostało zatrzymanych przez bramkarzy.

Jedynym graczem, który w ostatnim czasie na poziomie Serie A wypadał podobnie słabo w tym elemecie był Camillo Ciano z Frosinone, który w ubiegłych rozgrywkach ligowych podjął 21 prób zakończonych brakiem gola.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
OldLady
1 rok temu

CR dawniej też dużo więcej dryblował , to chyba z wiekiem się gubi. Ale, że wolne bije słabiej to dziwne bo tu wiek raczej nie gra roli, a skuteczność powinna rosnąć .

Lucky13131313
1 rok temu

To są normalnie jakieś jaja Waldusiu 😀

Mnie krew zalewa jak widzę CR podchodzącego do rzutu wolnego…

Michał
1 rok temu

Z Ronaldo i jego wolnych była beka już od dawna jak grał w realu. Mając w drużynie Pjanića i Dybale nie rozumiem dlaczego Ronaldo do nich podchodzi

anavrin_
1 rok temu
Reply to  Michał

No jak to dlaczego… Trzeba pielęgnować dobre samopoczucie Ronaldo i wciąż mówić mu, nawet zaraz po wolnym uderzonym w mur, że jest zajebisty.

IGi
IGi
1 rok temu
Reply to  Michał

Dokładnie! Kiedy ja już o tym nie pisałem. Tez tego nie rozumiem. On te wolne naprawdę ma słabe, widocznie ma na nie parcie a trenerzy ulegają jego marce

chepapi
1 rok temu

Mam nadzieje że chociaż w tym aspekcie Sarri sie przeciwstawi Ronaldo i powie mu, że jest drugi lub trzeci w kolejce do wolnych. To ze jest prawie nietykalny jeżeli chodzi o pierwsza 11 to jeszcze rozumiem.

Jak dla mnie z lewej strony pierwszy powinien bić wolne Pjanic a z lewej Dybala. Ronaldo dopiero po nich.

jacojaco/Kicek12345
1 rok temu

Skoro CR tak dobrze bije stojące piłki, to niech do rożnych podchodzi 😛 Dla mnie największy absurd ery Kriściano w Juve, dawać mu strzelać z wolnych, gdy mamy Pjanica. To samo Dybala. Po grzyba on uderza? Żeby polepszył sobie swój gówniany nastrój?
Rozumiem to, że CR ma kopyto jak dziki, ale w wolnych nie to się liczy. Gość powinien raczej gdzieś na strzał czekać lub jako opcja do sprytnego podania.

Arkadio
1 rok temu

Oczywiście to faktycznie żadna nowość i mam takie same odczucia. Jak podchodzi np. Pjanic to jestem pełen optymizmu przed wolnym. Natomiast Cristiano.. Dokładnie odwrotnie. „pewnie walnie na siłę w mur”.. I powyższe statystyki tylko to potwierdzają. Również nie rozumiem czemu żaden trener się nie postawi.. Może w kontrakcie ma zapis „pierwszy na wszystko”.

Kriksos
1 rok temu

Niestety ale CR7 jest tragiczny w tym elemencie. Kiedy on podchodzi do wolnego, nie wiem po co zresztą to wiem, że z góry marnujemy dobrą sytuację. Przecież on wszystkie wolne w mur wali. Nie pamiętam aby choć jeden strzał z wolnego minął chociaż mur. Wszystkie wolne, wszystkie bez wyjątku powinien Pjanić wykonywać.

Przejdź do paska narzędzi