Gracze Juve

maciejovsky | 5 marca 2021

Criscito: Rovella podobny do Jorginho

Domenico Criscito na łamach Sky Sport wypowiedział się o przyszłym zawodniku Juve, a obecnie o klubowym koledze, Nicolo Rovelli.

Rovella został pozyskany przez Starą Damę zimą, jednak do zespołu dołączy latem 2022 roku, a do tego czasu zostanie wypożyczony do Genoi.

W reprezentacji grałem z Jorginho i uważam, że Rovella jest bardzo podobnym graczem. Musi popracować nad siłą fizyczną, ale już to robi. Dużo biega, może nawet za dużo. Nicolo to dobry chłopak, który przejawia właściwe wartości, a w piłce jest zakochany.

Pomimo swojego wieku bardzo dojrzale wygląda na boisku. Wydaje się tak stary jak ja. Jest sprytny, ma wizję i zawsze wie, jak się ustawić, żeby przyjąć piłkę.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
dimebag11
3 lat temu

Genoa zapewniła sobie wypożyczenie Rovelli do końca czerwca 2022 roku, a nie do końca obecnego sezonu. Szczerze mówiąc, to warunki na jakich go pozyskaliśmy są delikatnie mówiąc słabe, bo kończył mu się kontrakt i mogliśmy go ściągnąć za darmo, a do tego jeszcze pozostawiliśmy go w obecnej drużynie przez 1,5 roku. Zapewne chcieliśmy, by młody Włoch miał więcej szans na regularne występy niż w Juve i dzięki temu na dalszy rozwój, ale Genoa wcale nie daje mu tak wielu minut na boisku i nie wiem czy nie lepiej było latem ocenić jego przydatność w naszej ekipie i ewentualnie wtedy odesłać… Czytaj więcej »

luque10
3 lat temu
Reply to  dimebag11

I tak i nie.. Mamy świetne relacje z Genoą i je podtrzymujemy tym transferem.
Rovella to talent, o którym było głośno, więc trzeba było jak najszybciej zakontraktować młodego Włocha.
W drugą stronę powędrował Portanova za 10(!) mln.
To nie pierwszy raz, kiedy deal z tym klubem wygląda na mniej korzystny, niż jest.

dimebag11
3 lat temu
Reply to  luque10

To jasne, że nie chcieliśmy psuć dobrych stosunków z Genoą poprzez wyciągnięcie Rovelli za darmo i nawet miałem o tym napisać, ale niestety moja poprzednia wypowiedź zrobiła się zbyt obszerna, więc z tego zrezygnowałem. Jednak moim zdaniem 18 mln € za gościa, który mógł do nas przyjść 6 miesięcy później jako wolny transfer to słaby interes, bo równie dobrze opchnęlibyśmy Portanovę za 4-5 mln € komuś innemu i bylibyśmy z 12 baniek do przodu na takim dealu w porównaniu do obecnej sytuacji.

luque10
3 lat temu
Reply to  dimebag11

Ale już pozyskanie go za 8 mln, mając na uwadze rozgłos o nim jest według mnie dobrym posunięciem.
Tymbardziej, gdy dodatni bilans 10 mln wygeneruje nam Portanova, całkowity no name, który nie jest wart połowy tej kwoty.
Nie zapominaj też, że sporo piłkarzy mamy w Genui, więc jest to klub który wypożycza przestrzelone transfery ( zejście z pensji) bądź je kupuje ( Sturraro za 16,5 mln).
My natomiast bierzemy od nich talenty – wcześniej Romero, teraz Rovella.

Last edited 3 lat temu by luque10
dimebag11
3 lat temu
Reply to  luque10

Dla mnie to jest słaby deal ze względów finansowych, ale go rozumiem z uwagi na chęć dalszej dobrej współpracy z Genoą. Trzeba przyznać, że chyba z nimi mamy najlepsze stosunki, bo tyle mówiło się np. o „przyjaźni” z Sassuolo, a jakoś ciężko kogokolwiek od nich wyrwać za racjonalną kwotę. Podobnie ma się kwestia transferów z Atalantą.

Momonti
3 lat temu
Reply to  dimebag11

ja myślę że tu chodzi o kreatywną księgowość dla FFP w ramach współpracy obu klubów.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi