Inne

tItOveN | 28 grudnia 2020

Cristiano Ronaldo piłkarzem stulecia

Cristiano Ronaldo pokonał Leo Messi i Mohameda Salaha i zdobył Globe Soccer Awards’ Player of the Century. 

Napastnik Juventusu został uznany za najlepszego piłkarza lat 2001-2020, pokonując gwiazdy Barcelony i Liverpoolu.

Bycie tutaj z wielkimi mistrzami takimi jak Robert Lewandowski, Gerard Pique i Iker Casillas jest niesamowite – powiedział Ronaldo.

Iker jest niesamowitym przykładem dla każdego, kiedy przechodził trudny moment, pokazał nam, że musimy doceniać to co mamy. Mam 36 lat, ale nadal kocham piłkę nożną, moje życie i moją rodzinę – dodał.

Ta nagroda daje mi motywację, to niesamowite być częścią tego wydarzenia, to dla mnie wielki zaszczyt. Mam nadzieję, że pandemia zakończy się w przyszłym sezonie i spotkamy się w większym gronie. Jeszcze raz dziękuję za nagrodę, jestem naprawdę szczęśliwy. Mam nadzieję, że będę mógł grać jeszcze przez kilka lat.

Portugalski gwiazdor rozmawiał z dziennikarzami także po ceremonii rozdania nagród, a tematem rozmowy niespodziewanie był jego syn.

Zobaczymy, czy mój syn zostanie wielkim piłkarzem – powiedział Ronaldo, cytowany przez A Bola.

Czasami pije colę i je chrupki. To mnie irytuje, ale on o tym wie. 

Czasami mówię mojemu synowi, żeby wskoczył do zimnej wody, żeby zregenerować ciało po biegu na bieżni, a on mówi: „Tato, tam jest tak zimno…”. Ale to normalne, ma tylko 10 lat.

Cristiano Junior trenuje i gra w akademii Juventusu.

Zawsze mówię mu, że potrzeba pracy i poświęcenia, aby odnieść sukces – Ronaldo kontynuował.

Nie będę wywierał na nim presji, żeby został piłkarzem, ale chciałbym tego. Najważniejsze jest, by zostać najlepszym w swojej dziedzinie, niezależnie od tego czy to piłka nożna, czy medycyna. 

Później Portugalczyk zamieścił wpis w mediach społecznościowych, w którym podsumował wydarzenie.

Jestem niezmiernie szczęśliwy z powodu dzisiejszej nagrody! Ponieważ wkrótce będę świętował swój 20-ty rok jako zawodowy piłkarz, trofeum Globe Soccer Player Of The Century jest wyróżnieniem, które otrzymuję z wielką radością i dumą! To po raz kolejny wspaniała Gala w Dubaju, w tak niesamowitym miejscu jak Burj Khalifa.

Gratulacje dla Roberta Lewandowskiego za Nagrodę Piłkarza Roku, dla Hansa-Flicka jako Trenera Roku i dla Pepa Guardioli jako Trenera Stulecia. Również słowa uznania dla Casillasa i Piqué za ich wyróżnienia. I wreszcie, co nie mniej ważne, gratulacje dla mojego przyjaciela Jorge Mendesa za jego Nagrodę Agent Stulecia.

Na koniec muszę jeszcze raz podziękować Dubajskiej Rodzinie Królewskiej za szacunek, przyjaźń i gościnność, które zawsze otrzymuję we wspaniałym Dubaju, oraz wszystkim fanom, którzy głosowali na mnie w tak ogromnym ogólnoświatowym głosowaniu online, otrzymując ponad 21 milionów głosów. 👏🏽🙌🏽💪🏽

Źródło: football-italia.net/twitter

Subscribe
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
clyde_1987_
1 rok temu

Piłkarz stulecia powiadacie. No cóż, musieli go czymś zachęcić, żeby w ogóle wybrał się na galę;)

OldLady
1 rok temu
Reply to  clyde_1987_

Dokładnie, a najciekawsze jest to, że CR w socialach cieszy się tą nagrodą prawie jak złotą piłką 🙂

anavrin_
1 rok temu
Reply to  OldLady

Trzeba zrobić marketing na tym plebiscycie. Nagroda dotyczy ostatnich 20 lat, ale nazywa się „piłkarz wieku”. Megalomania w pełnej krasie, a w takie środowisko co by nie mówić, to Ronaldo się wpisuje.

Lucky1313
1 rok temu

Jeśli w ostatnim dwudziestoleciu na trzecim miejscu ląduje Salah to ja nie mam pytań…

wojojuve
1 rok temu

Ronaldo i Messi zdecydowanie zmietli konkurencję w ostatnich 20 latach. Kto powinien być ma trzecim miejscu? Myślę, że wybrałbym kogoś z grona Ramos, Xavier, Iniesta, Buffon, Ibrahimovic, Robbins.

Przejdź do paska narzędzi