Coppa Italia

einhard | 18 czerwca 2020

Cuadrado: Napoli broniło się całym zespołem

Juan Cuadrado twierdzi, że Juventus grał dobrze, ale Napoli broniło się całą drużyną.

Wyszliśmy na boisko z chęcią wygrania meczu, ale Napoli broniło w jedenastu i trudno było znaleźć wolne przestrzenie – powiedział Cuadrado w rozmowie z RAI Sport.

Musimy teraz patrzeć w przyszłość, ponieważ przed nami Serie A i Liga Mistrzów. Jest w nas gorycz, ponieważ zawsze chcemy wygrywać trofea, ale musimy pamiętać, że jesteśmy świetnym zespołem i musimy znaleźć w sobie taką samą wiarę, jaka była w nas przed tą długą przerwą.

To nie jest łatwe, nie możemy spojrzeć wstecz na to, co było, musimy skupić się na dniu dzisiejszym. Będąc na murawie, myślałem, że gramy dobre spotkanie, szybko rozgrywamy piłkę i robimy to tak, jak oczekuje od nas trener, ale musimy robić to jeszcze lepiej, kończyć akcje i strzelać bramki.

To spotkanie w wykonaniu Juventusu wyglądało bardzo podobne do półfinałowego remisu 0:0 z grającym w dziesiątkę Milanem. Dlaczego Juve ma tak wielki problem w zdobywaniu bramek?

Cały czas staramy się walczyć jeden na jednego, ale Napoli jest dobrze zorganizowane i nie jest łatwo znaleźć miejsce. Próbowaliśmy też długich przerzutów, ale wszystko czyścili.

Cristiano Ronaldo wydawał się bardzo zirytowany po meczu, tym bardziej, że nawet nie miał okazji podejść do piątego rzutu karnego.

Był trochę smutny z powodu wyniku i gry, ponieważ bardzo chcieliśmy wygrać. Jeśli chodzi o karne, to one zawsze są to loterią. Musimy uczyć się na każdym błędzie, pozostać profesjonalistami i koncentrować się na pracy.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jacojaco/Kicek12345
4 lat temu

Facet mówi, jakby Napoli broniło się rozpaczliwie niczym AC Milan. Miast tego obejrzeliśmy dobrze zorganizowaną drużynę, która potrafiła stanąć wysoko i pozwalać tylko na średnio przygotowane strzały. W dodatku, gdy to my się broniliśmy, to jakoś Neapolitańczykom nie przeszkadzała nasza 8 piłkarzy z tyłu.

la mia juve
4 lat temu

Nie mogę już słuchać o cierpieniu, o patrzeniu w przyszłość, o wywiązywaniu się z zadań powierzonych przez trenera. Nie trzeba być fachowcem, żeby dostrzec fakt, iż w Juventusie od dłuższego czasu coś nie gra. Bezsensowne zakupy, pozyskiwanie graczy niby za darmo, ale w późniejszym czasie obciążających budżet i nic nie wnoszących do zespołu. Trzymanie zawodników, którzy kosztowali wielkie pieniądze, a grzeją ławę, zatrudnienie trenera, który był wielką niewiadomą i nie gwarantował sukcesu. Co do gry, wystawienie Pjanica który w ostatnim czasie potrafi podać piłkę tylko do najbliższego zawodnika, a rozgrywaniem, obroną i atakiem ma zająć się Cuadrado to jakieś nieporozumienie.… Czytaj więcej »

kelso
4 lat temu

Żenujaca wypowiedź przypominająca wypowiedzi aroganta xaviego po porazkach barcelony że trawa była 2 milimetry za wysoka albo 100ml wody było za mało wylane na murawę.
Cuadrado pewnie spał na meczu bo nie widział że mimo że Napoli potrafiło się dobrze bronić to jakoś zadziwiające na zespół który wg jego tylko się bronił potrafił stworzyć wiecej zagrożenia niż Juventus który niby przyjechał atakowac.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi