Gracze Juve

einhard | 14 kwietnia 2021

Czas Ramseya i Rabiota dobiega końca?

Według La Repubblica Juventus zdecydował się sprzedać Aarona Ramseya i Adriena Rabiota już w nadchodzące lato.

Gazeta twierdzi, że obaj pomocnicy nie znajdują się już w planach klubu, ponieważ nie przekonali do siebie władz, kibiców i trenera.

Juventus pozyskał wspomnianą dwójkę w 2019 roku jako wolnych agentów po tym, jak wygasły ich umowy odpowiednio z Arsenalem i Paris Saint-Germain.

Rabiot rozegrał 75 meczów o stawkę od czasu przeprowadzki ze stolicy Francji, podczas gdy Ramsey wystąpił w 63 spotkaniach, a ich umowy wygasają w czerwcu 2023 roku.

La Repubblica twierdzi, że na miejsce Rabiota i Ramseya, Stara Dama ma nadzieję pozyskać Hakana Calhanoglu jako wolnego agenta oraz zakupić Manuela Locatelliego.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Franz Maurer
Franz Maurer
1 rok temu

Sprzedać Ramseya będzie niezwykle trudno. Jeśli już, to moim zdaniem w rachubę wchodzi powrót do Anglii.

Natomiast Calhanoglu to ciekawa opcja. Locatelli także.

Kurczi
1 rok temu
Reply to  Franz Maurer

W Anglii przyjmą go z otwartymi rękoma. Szczęście dla nas że na wyspach nawet słabi potrafią kasą sypnąć. Jest szansa odzyskać to co w niego zainwestowaliśmy.

dimebag11
1 rok temu
Reply to  Kurczi

Nie byłbym tego taki pewien. Nikt z czołówki Premier League Ramseya nie potrzebuje, bo to nie ten poziom, a średniacy z Anglii nie będą w stanie zapłacić mu 7 mln € na rękę i jeszcze wyłożyć kasę na transfer. Sam Aaron też raczej nie będzie chętny na obniżkę swojej pensji, bo kontrakt z Juve ma ważny jeszcze przez ponad dwa lata. Ponadto nikt mu nie da umowy dłuższej na 2 czy 3 sezony pamiętając o jego ciągłych urazach. Niestety, ale moim zdaniem Ramsey jest niesprzedawalny i zostanie z nami do końca kontraktu.

jacojaco/Kicek12345
1 rok temu
Reply to  Franz Maurer

Nie ryzykowałbym z Czalchanogló. Gość potrzebował 3 lat na wejście na odpowiedni poziom. Zapewne pomógł brak kibiców. U nas, gdzie presja jest 100x większa, to gość nam się posypie, jak Bernardeschi

Lutor21
1 rok temu

Najwyższy czas ich pożegnać. Nie ma miejsca w drużynie dla tylu przeciętnych pomocników. Zbyt duże pensje żeby mogli sobie spokojnie kopać do końca kontraktu albo siedzieć na chorobowym 3/4 sezonu. Jeden top na już+młody perspektywiczny. Do tego Benta i Amerykanin mogą zostać. To jest priorytet w to lato.

Kurczi
1 rok temu
Reply to  Lutor21

Z tymi za dużymi pensjami nie ma co się tak rozpędzać. Jakbyśmy kupili Rabiota za np 15mln (co by raczej kibice uznali za dobry deal) i płacili mu 3-3,5 bańki to by nikt o wysokich zarobkach nie pisał, a i pewnie sporo by pisało zeby został bo za tyle lepszego nie znajdziemy. A koszt obecnego kontraktu jest podobny do podanego przykładu. Oczywiście dochodzą prowizję za podpis itp, ale generalnie tak to wygląda. Myslę że na Rabiota sporo chętnych się znajdzie i raczej wyjdziemy na tym na plus (o ile sam zawodnik się zgodzi). Natomiast Ramseya łatwiej będzie włączyć do jakejś… Czytaj więcej »

Lutor21
1 rok temu
Reply to  Kurczi

Jeśli Ronaldo w księgach jest warty 25mln i nie jest to tajemnicą to przy wymianie za Pogbe Ramsey musi być warty ok. 50 mln😀

Kurczi
1 rok temu
Reply to  Lutor21

Z wymianą napisałem to pół żartem oczywiście. Ale jak piszesz ile w księgach wart jest CR to warto by też podać ile jest wart Pogba, któremu za rok kończy się kontrakt. Według ksiąg mogłoby to być mniej niż CR więc na papierze na tej wymianie to United by zyskało. W rzeczywistości piłkarz jest wart tyle ile ktoś za niego zapłaci. Te 25mln za CR to jest kwota która nie wygeneruje nam straty, a widaomo każdy chce zarobić więc jak ktoś będzie chciał go kupić to może i 40mln będzie musiał wyłożyć. Podobnie jak za Pogbę, wartość w księgach czy wartość… Czytaj więcej »

PrzybocznyCzarnoksieznika
PrzybocznyCzarnoksieznika
1 rok temu

Może w końcu po tych tych przeciętniakach skończy się era januszowania i brania klubowych odpadów za darmo?

Halupa
1 rok temu

Ich czas w Juve tak na prawdę się nigdy nie zaczął. Przyszli kilka razy kopnęli prosto piłkę i to chyba wszystko. Dziękujemy im za grę.

luque10
1 rok temu

Ramsey do odstrzału, bo przez urazy jest mało przydatny, a na boisku maksymalnie dobry.
Rabiot, chociaż jest naprawdę przydatnym zawodnikiem, jest wart najwięcej z pomocników. Poza tym jest najbardziej kompletny z naszych tuzów w pomocy, szkoda mi go, bo napewno jest w nim potencjał, ma umiejętności i wiek, by grać na wysokim poziomie. Z drugiej strony tylko na nim możemy zarobić.

Last edited 1 rok temu by luque10
Aldo
1 rok temu

Cały czas uważam, że Rabiot ma bardzo duży potencjał i przy dobrze funkcjonującej drużynie odgrywałby wiodącą rolę.

Kurczi
1 rok temu
Reply to  Aldo

Do tego jest stosunkowo tani. Locatelli powiedzmy 40mln za transfer plus z 5mln pensji to przy kontrakcie jak Rabiota by wyszło 60 baniek przy 28mln za Francuza. Już nie dodaję prowizji dla menago bo i mama Rabiota przytuliła a i Locatellego menago by przytulił. Tak więc wbrew pozorom taki Rabiot nie jest wcale taki drogi, a jakiś poziom prezentuje,

Rouge
1 rok temu

Ramsey to pewniak do odejścia. Natomiast jeśli chodzi o pozostałych środkowych to z jednej strony, żaden z nich nie jest na tą chwilę niezbędny, ale też na jakiś sposób się do nich przywiązałem. Niemniej jednak potrzebujemy świeżości w tej formacji i chciałbym, żeby byli to Locatelli i Aouar, co wiązałoby się z jeszcze jedną sprzedażą… I co tu zrobić?

Przejdź do paska narzędzi