Prasa

einhard | 23 czerwca 2019

Dalla Bona: Conte pokona Sarriego

Samuele Dalla Bona twierdzi, że bacznie obserwował Maurizio Sarriego i Antonio Conte podczas ich przygód w Chelsea i wierzy, że nowy trener Interu nie stoi na straconej pozycji.

Sarri rozegrał przyzwoity sezon w Chelsea, nie był ani dobry, ani zły. Uważam Chelsea za topową drużynę i mogliby poradzić sobie lepiej — powiedział były zawodnik The Blues w rozmowie z goal.com.

Nie wiem, dlaczego Juventus postawił na Sarriego. Szczerze mówiąc, jestem tym trochę zaskoczony. Wygrał Ligę Europy, ale miał silną drużynę. Nie podoba mi się jego styl. Myślę, że po lutym trochę się zmienił i zaczął grać nieco inaczej, bo gdy trwał przy swoim „Sarriball”, to przegrał 6-0 z Manchesterem City.

Musiał się trochę zmienić i pod koniec sezonu osiągnął przyzwoite wyniki. Nie wygrał zbyt wiele i nie wiem, czy jest najlepszym wyborem dla Juventusu. Zastąpienie Allegriego nie będzie łatwe. Pięć Scudetti , Coppa Italia, Supercopa, nie łatwo będzie to przebić.

Jestem pewien, że Conte może pokonać Juventus prowadzony przez Sarriego w wyścigu po tytuł Serie A. Może nie w pierwszym sezonie, ale Conte jest zwycięzcą. Pokazał to w Juventusie i w Chelsea. Miał problem z Diego Costą i kilkoma innymi zawodnikami, ale naprawdę go lubię.

Kiedy trafił do Chelsea, byłem pewien, że będzie wygrywać. Teraz kiedy idzie do Interu, też jestem pewien, że będą bardzo silną drużyną. Na pewno nie skończą 20 punktów za Juventusem. Conte jest lepszym trenerem niż Sarri. Myślę, że Conte chętnie wróciłby do Juventusu, ale być może nie chcieli go ze względu na jego charakter.

Sarri przyznał, że chce, aby Ronaldo bił kolejne rekordy, ale Dalla Bona nie wierzy, że Cristiano potrzebuje instrukcji od swoich trenerów.

Myślę, że Cristiano Ronaldo może grać sam, bez jakichkolwiek rad. Wiele razy chodziłem na Juventus Stadium, grali krótkie podania z Pjaniciem. Nie jestem pewien, czy zmienią się wyłącznie dla Sarriego.

 

Źródło: goal.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przejdź do paska narzędzi