Gracze Juve

Gryfel | 4 listopada 2022

Danilo: Musimy walczyć o Scudetto, mimo 10 punktów straty

W wywiadzie dla ‚DAZN’ Danilo, obrońca Juventusu i reprezentacji Brazylii, porusza kilka kwestii związanych z rozmachem drużyny Bianconeri:

Mamy 10 punktów straty do pierwszego miejsca, które jest naszym celem, do którego musimy dążyć. Juventus musi zawsze wygrywać, nie mogę powiedzieć, że jesteśmy w dobrym momencie, ale wiem, że mamy zdolność patrzenia w przyszłość. Celujemy w szczyt tabeli, ponieważ jest to cel, który można osiągnąć z takim nastawieniem, jakie pokazujemy w ostatnich meczach. Staramy się trzymać z dala od tego, co mówią poza boiskiem. W meczu z Lecce widziałem demonstrację siły: w piłce nożnej, tak jak w życiu, zdarzają się złe momenty, ale chęć podniesienia się jest zawsze ważniejsza. Poza zwycięstwem ważne było nastawienie, które było właściwe.

Wyzwanie przeciwko Interowi?

Grając w Juventusie, nie mogłem powiedzieć po zeszłorocznej porażce, że był to jeden z najlepszych występów w zeszłym sezonie. Oni strzelili, my nie, a dla nas te 3 punkty byłyby bardzo ważne w perspektywie mistrzostwa. Patrząc jak dalej potoczyły się losy, to po tej porażce straciliśmy pewność siebie. Myślę, że w tym roku może być inaczej. Szanujemy ich, ale myślę, że wracamy do robienia dobrych wyników, do pozostania w grze, do zachowania koncentracji. Wszystkie te aspekty, mają ogromne znaczenie.

Fagioli i Miretti?

W tej chwili bardzo potrzebujemy ich pomocy, również dlatego, że są to zawodnicy, którzy są w Juve od dziecka. Aby tu być nie trzeba tylko umieć grać w piłkę, trzeba mieć odpowiednią głowę i umiejętność bycia w odpowiednim miejscu w decydujących momentach, w tych najtrudniejszych. W przyszłości mogą dać wiele drużynie, bez wątpienia.

Pogba?

Tutaj w Juventusie jest jak w domu. To było bardzo smutne dla nas, że Paul nie był dostępny przez ostatnie kilka miesięcy, ale zawsze widzę go w trakcie tygodnia i czuję, że jest bardzo chętny do powrotu i wniesienia swojego wkładu. Zawsze widać jego zainteresowanie i chęć bycia częścią takiej rodziny jak Juve.

Źródło: TuttoJuve.com

Subscribe
Powiadom o
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
SzeFu1897
1 rok temu

Chyba za dobrze się czujecie w tej rodzinie i zapominacie, że jesteście w robocie!!!
Inter niestety szybko sprowadzi Was znowu na ziemię.
Wymiana Cancelo na Danilo to był jawny sabotaż i ktoś powinien za to ,,wisieć „

Michał
1 rok temu
Reply to  SzeFu1897

No to może ty

jacojaco/Kicek12345
1 rok temu
Reply to  SzeFu1897

Pieprzenie. Cancelo przeszedł, żeby podreperować nasze księgi. W dodatku już chyba nie pamiętasz, jakim kasztanem on był w obronie i nie pasował do stylu drużyny.

konr4do
1 rok temu

Pełna zgoda, Cancelo był mocno przeciętny w naszych szeregach z naciskiem na mocno. To, ze w City się sprawdził to już inna bajka i nie rozumiem nad tym lamentów co poniektórych. Nie sprzedawaliśmy ówczesnego mega kota za gruby hajs. Odszedł, to odszedł na (…) drążyć temat.

SzeFu1897
1 rok temu
Reply to  konr4do

Mamy w składzie szpital, sezon stracony, a w banku ROR się nie zgadza …na (…) drążyć temat.

SzeFu1897
1 rok temu

Widocznie już wtedy trzeba było zmienić styl gry, a piłkarza oszczędzić.

Marcelinio76
1 rok temu
Reply to  SzeFu1897

Zmienić styl gry pod jednego przeciętnego Cancelo ?
Super pomysł 👏

SzeFu1897
1 rok temu
Reply to  Marcelinio76

Oczywiście i zostaliśmy z super stylem z Ramseyem, Arturem, Rabiotem… Może Cancelo trzeba było zostawić i robić rewolucje w innej części boiska. Ale teraz to już nie ma co gdybać. Zobaczymy co pokaże dziś wirtuoz Danilo i wtedy pogadamy.

Marcelinio76
1 rok temu
Reply to  SzeFu1897

No i co masz do powiedzenia???

juvemewa
1 rok temu

sprawdziłem notowania u buków i teoretycznie jeszcze szanse faktycznie są. w superbet jest 17.00 na nasze Scudetto, a na Napoli 1.75. nic przesądzone jeszcze nie jest. kilka kolejek może sporo zmienić…

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi