Gracze Juve

einhard | 7 września 2021

Danilo: Nie jesteśmy faworytami w Lidze Mistrzów

Danilo udzielił wywiadu dla kanału Fui Clear na YouTube, omawiając powrót Massimiliano Allegriego i szanse klubu na wygranie Ligi Mistrzów.

To pierwsze spotkanie Brazylijczyka z włoskim trenerem, który opuścił Juventus latem 2019 roku, zaledwie kilka miesięcy przed przybyciem Danilo do Turynu.

Allegri przeszedł do historii w tym klubie, ma zwyciężanie w swoim DNA – powiedział 30-latek.

Nie znajdujemy się wśród faworytów do wygrania Ligi Mistrzów, ale wierzę w ciężką pracę i wszyscy jesteśmy zmotywowani, aby być konkurencyjną drużyną w tym sezonie.

Ważnym krokiem było przedłużenie umowy Giorgio Chielliniego, on uosabia ducha Juventusu.

Danilo dołączył do Juventusu z Manchesteru City w ramach wymiany za Joao Cancelo. Piłkarz wierzy, że jego były klub jest jednym z faworytów do wygrania Ligi Mistrzów, wraz z Liverpoolem i PSG.

Na papierze są o krok przed nami. Jestem w Juventusie zaledwie dwa lata, ale identyfikuję się z wartościami klubu. Świetnie jest tu być.

Czy piłkarz po zakończeniu kariery mógłby zostać trenerem lub dyrektorem?

Nie będę dyrektorem. Jeśli pozostanę w środowisku piłki nożnej, będzie to praca na boisku.

Nie wiem ile jeszcze będę grać w piłkę. Lubię psychologię sportu, jestem pewien, że praca umysłowa może coś zmienić w moim życiu. To jest coś, co mnie interesuje.

Nie mówię, że nie zostanę trenerem. Czasami, gdy jestem sam w swoim pokoju, myślę o taktyce, wyobrażając sobie skład, z którym przyjdzie nam się zmierzyć następnego dnia. Zobaczmy, co przyniesie przyszłość.

Źródło: tuttojuve.com

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Nocny Jastrzab
9 miesięcy temu

jeden z niewielu ostatnich transferów który potrafił zaskoczyć in plus i to nie tylko na boisku

Przejdź do paska narzędzi