Gracze Juve

einhard | 13 listopada 2020

Danilo: Pirlo podobny do Guardioli

Danilo wyjaśnia, dlaczego pomysły taktyczne Andrei Pirlo są podobne do tych, których doświadczył pod okiem Pepa Guardioli w Manchesterze City.

Jestem obrońcą, nie ma znaczenia, gdzie gram, ale cieszę się, że w tym sezonie występuję w innej roli w Juve – powiedział Brazylijczyk w rozmowie z GloboEsporte.

Najważniejszą rzeczą w piłce jest sposób, w jaki zajmujesz przestrzeń, wykonując właściwe ruchy we właściwym czasie. Czasami byłem lewym obrońcą w Realu Madryt, podczas gdy w Manchesterze City grałem w każdej roli w defensywie, a nawet czasami nawet w pomocy, ale uważam się za obrońcę.

Ponieważ harmonogram spotkań jest bardzo napięty i nie ma zbyt wiele czasu na treningi, wykłady wideo były dla nas podstawą do przygotowania zarówno ataków, jak i obrony.

Pirlo ma podobny pomysł na moją rolę do tej, w jakiej grałem w Manchesterze City podczas, więc jest to pozycja, którą już znam i do której byłem przyzwyczajony. Dzięki mojej ogólnej charakterystyce gry mogę pomóc drużynie, rozgrywając piłkę od tyłu.

Danilo przeniósł się z Manchesteru City do Juve w 2019 roku za 37 milionów euro.

Jestem zadowolony z tego momentu mojej kariery, życia i dojrzałości, jaką osiągnąłem w Juventusie. Spędzam dużo czasu z Nedvedem, czasami siadamy przy kawie i myślę: „Piję kawę z Nedvedem!”

Rozmawiamy o piłce. Wspaniale jest mieć kogoś takiego w pobliżu. Pirlo nadal zachowuje się trochę jak zawodnik, ale już dał poczuć drużynie, że jest jej przywódcą. Ważne jest, aby trener zdobył serce grupy, która dzięki temu będzie podążać za jego pomysłami.

Któregoś dnia został po treningu, aby wykonać kilka rzutów wolnych, więc jako pierwszy usiadłem i zacząłem się przyglądać. Biorąc pod uwagę wszystko, co zrobił jako gracz, powinniśmy po prostu słuchać i obserwować. Był jednym z największych piłkarzy na świecie.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi