Gracze Juve

maciejovsky | 6 kwietnia 2020

D’Aversa: Kulusevski przypomina mi Nedveda

Szkoleniowiec Parmy, Roberto D’Aversa, stwierdził, że Dejan Kulusevski przypomina mu Pavla Nedveda.

Kulusevski podpisał z Juventusem kontrakt w styczniu, jednak do końca sezonu został wypożyczony do Parmy, której barwy przywdziewa od początku tego sezonu.

On ma mentalność zwycięzcy. Jeśli go rozdrażnisz, on reaguje natychmiast, ale mądrze i pozytywnie. Wciąż trudno uwierzyć, że wywarł taki wpływ na Serie A. To nastolatek, który już jest gotowy na grę w wielkim klubie. Jest doskonałym zawodnikiem, który łączy w sobie technikę, siłę, pracę zespołową, skuteczność, a przy tym notuje dobre liczby. Przypomina mi Pavla Nedveda.

Dejan to skrzydłowy lub pomocnik, który przebiega po 13 kilometrów na mecz, a do tego daje wymierną jakość, o czym świadczy 5 goli i 7 asyst. To, co powinien jednak poprawić, to opanowanie w polu karnym. Zawsze mu mówię, żeby w tym zakresie podpatrywał Josipa Ilicicia.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
anavrin_
2 lat temu

Może jest gotowy do gry w wielkim klubie, ale nie przeciwko wielkim klubom, bo w meczu z Juventusem miał nogi splątane, a do tego ociężałe, nie istniał zupełnie. Może nie wyszedł mu ten mecz, ale faktem jest, że Kulusevski nie rzuca mnie na kolana. Oby się rozwijał tak, jak przewiduje to zarząd.

OldLady
2 lat temu
Reply to  anavrin_

W meczu z nami chłopak spalił się kompletnie. Był chyba najgorszy na boisku. Dla mnie ten transfer jest bardzo dziwny. Wyłapujemy piłkarza z przed nosa Interowi, ale nie bardzo wiem po co. Skrzydła to mamy obstawione, a pomocnik z niego żaden. To już lepiej było dołożyć te 5 milionów i klepnąć Tonaliego.

Przejdź do paska narzędzi