Prasa

einhard | 15 września 2021

De Laurentiis liczy na stworzenie nowych rozgrywek europejskich

Aurelio De Laurentiis proponuje stworzenie nowych klubowych rozgrywek międzynarodowych.

Prezydent Napoli od dawna krytykuje Ligę Mistrzów, a przede wszystkim Ligę Europy, a więc turniej, w którym jego klub występować będzie w obecnym sezonie.

Przed czwartkowym meczem przeciwko Leicester City, De Laurentiis rozmawiał z Daily Mail o jego wizji rozwoju europejskiego futbolu.

Ten system już nie działa – powiedział.

Liga Mistrzów i Liga Europy nie generują wystarczających dochodów, aby kluby mogły uzasadnić swój udział w nich.

Aby być konkurencyjnym, potrzeba większej ilości piłkarzy najwyższej klasy. Oznacza to, że trzeba wydać więcej pieniędzy — a nagrody pieniężne przypadające z europejskich turniejów tego nie uwzględniają.

Dlatego kluby muszą ze sobą rozmawiać, aby wymyślić bardziej nowoczesny i lukratywny turniej dla wszystkich biorących w nim udział.

De Laurentiis pochwala też plany władz Serie A, dotyczących zmniejszenia liczby drużyn w lidze z 20 do 18.

Musimy zmniejszyć liczbę rozgrywanych meczów poprzez zmniejszenie rozmiarów najwyższych dywizji w całej Europie. Powinniśmy stworzyć również ligę europejską z demokratycznym systemem zgłoszeń, w oparciu o to, co drużyny osiągają w krajowych rozgrywkach.

Przeanalizowałem projekt, który może wnieść 10 miliardów euro do europejskiej piłki, ale potrzebujemy chęci i całkowitej niezależności.

W wywiadzie De Laurentiis starał się jednak podkreślić, że to o czym mówi nie jest Superligą, a więc projektem, który wciąż jest wspierany przez Juventus, Barcelonę i Real Madryt.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jacojaco/Kicek12345
9 miesięcy temu

Kurde, wizjoner! Pewnie jest tak dobry w wymyślaniu pomysłów, że razem z Wałęsą namówił Tupaka na rapowanie!

OldLady
9 miesięcy temu

Projekt Superligi sprawdził się w jednym. Otworzył oczy świata na to jak działa monopolista. Daje 2-3 lata i temat wróci.

Przejdź do paska narzędzi