Gracze Juve

einhard | 20 października 2019

De Leo: Sędzia powinien wykorzystać VAR

Emilio De Leo twierdzi, że mimo wszystko sędzia powinien osobiście obejrzeć incydent związany z Matthijsem de Ligtem.

De Ligt skiksował w polu karnym blokując wślizgiem dośrodkowanie, po czym piłka uderzyła w jego łokieć. Arbiter główny wstrzymał na chwilę mecz i konsultował się z sędziami, znajdującymi się na stanowisku VAR, ale nie zdecydował się samemu obejrzeć powtórki i pozwolił na dalszą grę.

Wydaje mi się, że ręka odstawała zbytnio od ciała, bez względu na niezdarną interwencję de Ligta – powiedział asystent trenera z Bolonii w wywiadzie dla DAZN.

Sędzia mógł skorzystać z powtórki VAR. Byłoby to fajną reklamą dla Serie A i technologii VAR, pokazującą, że nasz klub był odpowiednio chroniony. Bylibyśmy wdzięczni, gdyby sędzia osobiście przeprowadził kontrolę tej sytuacji.

Portal football-italia.net podaje z kolei trzy powody, dla których zagranie Holendra nie mogło kwalifikować się do odgwizdania jedenastki. Zgodnie z zasadami gry ujętymi w IFAB 2019/20 rzut karny nie jest przyznawany, gdy:

  1. Piłka dotyka ręki/ramienia gracza bezpośrednio po odbiciu od jego głowy/ciała/stopy lub głowy/ciała/stopy innego gracza, który znajdował się w pobliżu;
  2. Piłka dotyka ręki/ramienia gracza, która jest trzymana blisko jego ciała i nie spowodowała, że jego ciało jest nienaturalnie powiększone;
  3. Jeśli zawodnik upada, a piłka dotyka jego ręki/ramienia w momencie, gdy ręka/ramię znajduje się między jego ciałem a podłożem, aby podeprzeć ciało (ale nie wysuwa się, aby powiększyć ciało).

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
demirci
4 lat temu

Pomijając przepisy odnośnie błędu technicznego/kiksa zawodnika i odnosząc się bezpośrednio do tej sytuacji, należy wziąć pod uwagę, że gdyby nie ta ręka de Ligta to piłka chyba dotarłaby do Palacio, który był przed Leo i miałby szansę na sytuację strzelecką. Jak dla mnie to pech Holendra, a też i oczywisty rzut karny, biorąc pod uwagę, że widziałem bardziej kontrowersyjne sytuacje, w następstwie których nie było takiego zagrożenia jak w tej sytuacji.

Gregor del Ptasior
4 lat temu

OK – trzeba przyznać, że przepisy nas uratowały, ale szkoda, że MdL po raz kolejny podnosi nam ciśnienie. Zaczyna miewać przebłyski, coraz więcej świetnych interwencji, ale mimo to jest tykającą bombą, która nie wiedzieć kiedy może eksplodować w naszym polu karnym. Z drugiej strony jak Bonucci za gówniarza do nas dołączał to też był określany mianem „Mr.Babol”, więc spokojnie. Inna sprawa, że Bonus nie przychodził za mega hajs i ze statusem super gwiazdy, ale to „tylko” pieniądze i hajp. Nowe realia i potrzeba zgrania dotyczą prawie każdego. Niewielu na świecie Kristjanów, którzy z miejsca wejdą w drużynę.

Harun
Harun
4 lat temu

Nie ma mowy o karnym, natomiast nie mam wątpliwości czy w końcówce nie powinien zostać użyty VAR. Na szczęście nie padła bramka, więc wyniku meczu to nie wypaczyło.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi