Gracze Juve

einhard | 28 grudnia 2019

De Ligt dumny z gry dla Juve

Matthijs de Ligt wyjawił, że chce zostać w Juventusie na długo i powiedział, że jest dumny z noszenia koszulki Bianconerich.

Holenderski obrońca rozegrał 17 meczów od czasu swojego przybycia z Ajaxu do Juve. 20-latek miał być wprowadzany stopniowo do zespołu, ale został wrzucony na głęboką wodę z powodu kontuzji Giorgio Chielliniego.

Byłem bardzo dumny z zainteresowania Juventusu, to był dla mnie zaszczyt – powiedział de Ligt w rozmowie z JTV.

Zawsze lubiłem Juventus i jestem dumny z noszenia tej koszulki. To też duże wyzwanie. Turyn jest zupełnie inny niż Amsterdam. Widziałem wiele ciekawych miejsc. Mam nadzieję, że zostanę tu na długo.

Po bardzo udanym sezonie spędzonym w Ajaxie, de Ligt został nagrodzony nagrodą Kopa Trophy, przyznawaną najlepszemu zawodnikowi do lat 21.

Mały Matthijs marzył o zostaniu profesjonalnym piłkarzem, ale gdyby powiedzieli mi, że wygram Kopa Trophy, nagrodę Golden Boy i zagram w półfinale Ligi Mistrzów w wieku 20 lat, nie uwierzyłbym.

Mam nadzieję, że spełnią się wszystkie moje marzenia.

Holender chce się uczyć od swoich bardziej doświadczonych kolegów z drużyny.

Trenuję z najlepszymi na świecie i mam wrażenie, że poprawiam się każdego dnia. Leonardo Bonucci i ja próbujemy stworzyć zgraną parę. Rozumiemy się coraz lepiej i uzupełniamy się.

Liczy się to, że chcę się ciągle uczyć i doskonalić. Chcę wygrywać. Jeśli grasz w Juventusie, musisz zawsze wygrywać. To doskonale odzwierciedla moją własną mentalność.

Źródło: juventus.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przejdź do paska narzędzi