Transfery

einhard | 30 marca 2019

De Ligt: Juve ma mocną obronę, do której mógłbym dołączyć

Matthijs de Ligt powiedział, że Juventus ma w swoim składzie jednych z najlepszych obrońców na świecie.

Środkowy obrońca ma dopiero 19 lat, ale już jest kluczową postacią zarówno dla swojego klubu, jak i reprezentacji Holandii. O jego podpis walczą Barcelona i Juve, z którym de Ligt zmierzy się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. W meczu tym z powodu kontuzji może jednak nie wystąpić Cristiano Ronaldo.

Juventus to świetny zespół. Wierzymy jednak w nasze szanse na awans do półfinału Ligi Mistrzów. Jesteśmy młodzi i mamy mniejszą presję na naszych barkach – powiedział piłkarz w rozmowie z Tuttosport.

Cristiano Ronaldo jest jednym z najlepszych graczy na świecie, a Juventus jest z nim silniejszy, niż bez niego. Z drugiej strony stawienie mu czoła byłoby fascynujące. Grałem już przeciwko Ronaldo na poziomie reprezentacyjnym i było ciężko. Mam jednak miłe wspomnienia, ponieważ to był bardzo osobisty pojedynek. Poza tym mamy Tadica, to nasz własny CR7.

De Ligt przyznaje, że jest fanem włoskiego futbolu i zgadza się z opinią, że Giorgio Chiellini i Leonardo Bonucci mają tytuł profesorów gry obronnej.

Naprawdę lubię Chielliniego, ponieważ jest jednym z najlepszych obrońców na świecie. Doceniam również Bonucciego, więc mogę powiedzieć, że według mnie należą do najlepszych środkowych obrońców w europejskiej piłce.

Dla młodego gracza, takiego jak ja, obaj są wzorami do naśladowania. Cieszę się z porównywania mnie do Alessandro Nesty i Jaapa Stama, ponieważ byli mistrzami, ale mam przed sobą jeszcze długą drogę, aby osiągnąć taki poziom. Nesta był fantastycznym obrońcą. Oglądam też filmy z grą Franco Baresiego i Paolo Maldiniego. Włoska szkoła obrony zawsze była najlepsza.

Na koniec De Ligt został zapytany, czy może wkrótce dołączyć do Chielliniego i Bonucciego w Juventusie.

Może się tak zdarzyć, ale są też inne kluby mną zainteresowane. Zobaczymy, co się wydarzy, ale teraz skupiam się na Ajaxie, a nie na mojej przyszłości. Mój agent Mino Raiola zajmuje się tymi sprawami.

Spotkałem Raiolę w styczniu 2017 roku i powiedział, że chce mnie poprowadzić, ponieważ ma dużą wiarę w mój potencjał. Znałem jego reputację, zastanawiałem się chwilę, a potem zaakceptowałem jego propozycję. Jestem bardzo zadowolony z mojej decyzji.

 

źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi