tItOveN | 24 lutego 2021

De Ligt: Oglądałem wiele filmów z zagraniami Pirlo

Matthijs de Ligt, udzielił wypowiedzi dla Sky Sport Italia, w której omówił swoją dotychczasową karierę w Juventusie. 

Mając 14 lat grałem w Ajaxie na pozycji pomocnika, a postaciami, które naśladowałem był Sergio Busquets i Andrea Pirlo. Oglądałem wiele filmów z zagraniami Pirlo – uśmiechnął się Holender.

Naprawdę lubiłem go jako gracza Był dla mnie wspaniałym przykładem do naśladowania.

De Ligt występując w Juventusie współpracuje z doświadczonymi defensorami, których kiedyś oglądał w telewizji.

Bonucci jest silnym obrońcą, ma świetny przegląd pola i znakomicie operuje piłką. Potrafi precyzyjnie wykonywać krótkie jak i długie podania. To dla mnie ważne, ponieważ wiem, że muszę się jeszcze sporo nauczyć.

Chiellini jest niesamowity, nigdy nie widziałem kogoś takiego jak on. Często mu mówię, że ma magnes w głowie, zawsze znajduje się we właściwym miejscu. Myślę, że jestem w dobrej formie fizycznej, czuję się silniejszy i szybszy, a od czasu przyjazdu do Włoch wiele się nauczyłem także pod względem taktycznym. 

Mam porównanie z ligą holenderską. W Ajaxie stosowaliśmy więcej krycia indywidualnego, tutaj w Serie A dominuje gra w strefie. Posiadając doświadczenie gry w obu wariantach czyni mnie lepszym graczem.

21-latek skomentował również tegoroczną walkę o Scudetto.

Dla wszystkich drużyn w tym sezonie to trudne zadanie. Jesteśmy silni, ale podobnie mocny jest Inter, Atalanta, Lazio, Roma czy Milan.

To wspaniały sezon przede wszystkim dla kibiców, gdyż w czołówce jest bardzo ciasno. Juventus zawsze jest faworytem do zwycięstwa, lecz w tym sezonie napotykamy mocną konkurencję.  Na początku sezonu mieliśmy potknięcia z mniejszymi zespołami, ale myślę, że stało się tak również dlatego, że nie przyzwyczailiśmy się jeszcze do stylu gry preferowanego przez Pirlo.

Jest to specyficzny sezon dla wszystkich zespołów, które zmagają się z trudnościami.

Myślę, że to taka faza roku. Spójrzcie na całą Europę: Liverpool, Real Madryt, wszystkie wielkie drużyny mają problemy, to czas, w którym brakuje wielu zawodników. To normalne, jesteśmy tylko ludźmi. Nie zawsze jesteś w stanie prezentować się dobrze i być skoncentrowanym. Staramy się robić, co możemy. 

Źródło: football-italia.net/twitter
Autor: switi

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi