Gracze Juve

tItOveN | 19 kwietnia 2022

De Sciglio poleca młodszym piłkarzom zagraniczną przygodę

Obrońca Juventusu Mattia De Sciglio wyjaśnia, dlaczego dorastający włoscy piłkarze powinni spróbować swoich sił za granicą. Włoch wziął również w obronę Adriena Rabiot. 

Włoski defensor wrócił latem do Turynu po rocznym wypożyczeniu do Lyonu, gdzie w minionym sezonie wystąpił w 33 meczach.

We Francji tempo gry jest wyższe i nawet mniejsze zespoły starają się grać o wygraną, nie tylko bronić – powiedział w rozmowie z L’Equipe.

Czy polecałby młodym włoskim piłkarzom przeniesienie się za granicę?

Szkoda, że nie próbują. Wielu z nich ma obawy przed wyjazdem z kraju, ale jest to cenne doświadczenie.

Za granicą młodzi piłkarze są lepiej przygotowani do gry w ważnych meczach. Przekonałem się o tym we Francji, gdzie młodzi nie boją się popełniać błędów. Maja przyzwolenie na ich popełnianie.

Młody włoski zawodnik po dobrym występie jest wychwalany pod niebiosa, a po złym meczu – niszczony.

W Lyonie na nowo odkryłem przyjemność z gry. Porówywałem podejście do piłki w obu krajach: we Włoszech zawsze jest duża presja ze strony mediów i kibiców. We Francji piłkarze skupiają się na jednym meczu na raz, bez przesadnej ekscytacji. Tam z większym spokojem podchodzi się do piłki. 

Jakie jest jego zdanie na temat Rabiota? Reprezentant Francji nie zawsze przekonuje do siebie.

Adrien nie pokazał całego swojego potencjału. Ma duże możliwości i w porównaniu z innymi, wybacza mu się bardzo mało. Jest osobą powściągliwą i cichą, podobnie jak ja, ale te cechy nie były dla mnie przydatne. 

Andrea Pirlo wysłał De Sciglio na wypożyczenie w 2020 roku, ale jego mentor, Max Allegri, nie chciał z nim się rozstawać zeszłego lata.

Allegri jest pragmatycznym trenerem – powiedział 29-latek.

Przede wszystkim chce solidności. W lecie wrócił, ale ta drużyna jest już inna.

Gdybyśmy nie stracili paru punktów w naiwny sposób, walczylibyśmy teraz o tytuł. Eliminacja z Ligi Mistrzów była ogromnym rozczarowaniem, bo nie stało się to dlatego, że zlekceważyliśmy przeciwnika.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
OldLady
1 rok temu

Z tą ligą jest na serio bardzo słabo. Jeśli we Francji jest wyższe tempo to z 5 lig najgorzej wypada serie A. MDS powiedział jedną ciekawą rzecz: Rabiotowi nic się nie wybacza – nawiązał do Berny?

clyde_1987_
1 rok temu

De Sciglio nie po raz pierwszy chwali grę w Ligue 1, co może tylko oznaczać, że faktycznie czuł się tam świetnie. Niestety, ale Serie A nie stała się lepsza, na co mogło się zanosić jeszcze kilka lat temu: gwiazdy wciąż odchodzą z ligi, kluby sprowadzają na potęgę zagranicznych przeciętnych zawodników, stadiony wyglądają żałośnie, murawy zresztą też o czym niedawno wspominał Sarri, no i cóż, wszystkie te czynniki doprowadziły do sytuacji jaką mamy obecnie z niemal wszystkimi przedstawicielami Serie A poza europejskimi pucharami i reprezentacją Włoch, która nie zakwalifikowała się na mundial po raz drugi z rzędu. Wracając do wypowiedzi De… Czytaj więcej »

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi