Prasa

einhard | 24 listopada 2020

De Zerbi: Berardiemu zależy na czerpaniu przyjemności z gry

Roberto De Zerbi twierdzi, że Domenico Berardi odrzucił ofertę przejścia do Juventusu, ponieważ chce się dobrze bawić, grając w piłkę w ekipie Neroverdich.

Podopieczni De Zerbiego zajmują drugie miejsce w tabeli Serie A z 18 punktami zdobytymi w ośmiu meczach, a zawodnicy, tacy jak Jeremie Boga i Manuel Locatelli błyszczą w tegorocznych rozgrywkach.

Locatelli był zawodnikiem Milanu, a Boga piłkarskie szlify zbierał w Chelsea, ale Sassuolo pozyskało obu, gdy byli jeszcze młodzikami.

Sprowadziliśmy ich tutaj, gdy byli jeszcze bardzo młodzi. Mieliśmy okazję pozyskać ich na zasadzie transferów definitywnych i teraz są ogromnym atutem naszego klubu – powiedział trener Sassuolo w programie Tiki Taka.

Berardi przeniósł się z Sassuolo do Juventusu we wrześniu 2013 roku, ale natychmiast wrócił na wypożyczenie z powrotem do Sassuolo, a następnie został tam odsprzedany i ostatecznie nigdy nie zagrał w drużynie Starej Damy.

To zależy od tego, czego chce gracz. Znam tego chłopaka dobrze i wiem, że chce się dobrze bawić, grając w piłkę. Muszę go wyrzucać z boiska po każdym treningu, bo wygląda jak dziecko na placu zabaw.

Jeśli tego właśnie chce, to słusznie, że tam nie odszedł, ale jeśli dążył do zrobienia kariery i zaspokojenia swoich ambicji, to popełnił błąd nie odchodząc.

De Zerbi był łączony z przeprowadzką do Olypique Lyon, ale podkreślił, że dobrze czuje się w Reggio Emilia.

Nic o tym nie wiem, musicie zapytać tego, kto o tym napisał. Nie chcę myśleć o niczym innym poza Sassuolo. Czuję się tu dobrze i to nie jest czcze gadanie.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pepe_Mar
2 lat temu

I bardzo dobrze. w 4 na 5 przypadkó taki gracz przechodząc do nas traci formę lub niknie całkowicie (Berna). Lubię gościa, dobrze mu życzę (zawsze facet wchodzi na szczyt swoich umiejętności w starciach z Interem :D), niech tam nawet karierę zakończy, po drodze wprowadzajac Sassuolo do LM.

Przejdź do paska narzędzi