Prasa

einhard | 11 stycznia 2021

De Zerbi: Czuliśmy, że możemy wygrać

Roberto De Zerbi potwierdza, że ​​Sassuolo naprawdę wierzyło, że może pokonać Juventus.

Ten sezon jest dla nas zupełnie inny w porównaniu do ostatnich dwóch lat, ponieważ teraz kryjemy strefą – powiedział trener Sassuolo w rozmowie ze Sky Sport Italia.

Myślę, że Vlad Chiriches był po prostu zmęczony, właśnie przebiegł całe boisko. Pochodzi ze szkoły Maurizio Sarriego, więc timing w takich sytuacjach nie stanowi dla niego problemu.

Chciałem wygrać mecz. Nie jestem arogancki, ale wiedziałem, że mieliśmy okazję to zrobić. Przegrana tutaj nie zrobiłaby dużej różnicy dla naszego sezonu, więc równie dobrze mogliśmy spróbować wygrać.

Sassuolo przegrywa w tym sezonie z dużymi z czołówki, ale zawsze stawia przeciwnikom trudne warunki.

To bardzo zrównoważony sezon. Liderzy mogą przegrać z tymi, którzy są na ostatnim miejscu i odwrotnie.

Z tego, co do tej pory widziałem, najbardziej przekonujące jest Milan, częściowo ze względu na ich mentalność i wiarę w siebie. Znają swoją tożsamość i mogą na tym polegać. Podoba mi się też Juventus, ponieważ nie jest łatwo stworzyć zgrany zespół w tak krótkim czasie, z nowym trenerem, wieloma nowymi zawodnikami i bez prawdziwego przygotowania przedsezonowego.

De Zerbi zasugerował, że ten sezon może być końcem pewnej ery dla Sassuolo.

Mamy wielu dobrych zawodników w tym składzie i jeśli nie osiągniemy niezwykłego wyniku, którym byłaby dla nas gra w Europie, to naturalne, że ci zawodnicy będą mieli ambicję, aby grać w lepszych klubach. Mam na myśli graczy takich jak Berardi, Boga, Locatelli, to naturalne.

Dlatego powiedziałem klubowi, że jeśli tego nie osiągniemy, to powinniśmy być przygotowani i nie bać się otwarcia nowej ery.

Nie spieszy mi się, aby gdzieś odchodzić, cieszę się czasem, który spędzam w Sassuolo. Zobaczę, czy będę kontynuować tę podróż tutaj, czy gdzie indziej. Ja też jestem ambitny, ale nie śpieszę się.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
anavrin_
2 lat temu

Od początku do końca bardzo dobra wypowiedź – zarówno pokazująca ambicje, jak i realistyczne podejście do pracy.

OldLady
2 lat temu
Reply to  anavrin_

Dokładnie, facet trzeźwo patrzy na świat i wie czym dysponuje – dobrze kombinował w meczu z nami – zaryzykował i się nie udało, ale próbował.

wojojuve
2 lat temu

Ja rowniez jest pod wrazeniem tego, co prezentuje De Zerbi.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi