Meczowe

einhard | 9 stycznia 2021

De Zerbi: Nasze cele są jasne

Roberto De Zerbi wyraził podziw dla Juventusu Andrei Pirlo.

Neroverdi mają tylko jeden punkt straty do Juve, ale Bianconeri mają do rozegrania jeszcze zaległy mecz z Napoli.

Wszystko, czym Sassuolo się stało, wydaje się być czymś oczywistym, ale prawda jest taka, że ​​w ciągu ostatnich kilku miesięcy mamy ogromne problemy, co sprawia, że ​​nasze wyniki są jeszcze bardziej niezwykłe – powiedział De Zerbi na konferencji prasowej.

Nawet w spotkaniach, w których zawiedliśmy, nigdy nie zmieniliśmy swojej tożsamości ani nie straciliśmy odwagi. Przegrana z Milanem, Interem lub Atalantą może się zdarzyć, ponieważ są to silniejsze zespoły od nas, ale nie zmienimy z tego powodu naszego podejścia.

Powiedzieliśmy już sobie, że nie będziemy unikać żadnego celu, ale to nie znaczy, że jesteśmy w jakiś sposób zobowiązani do jego osiągnięcia. Jesteśmy realistami i nie zamierzamy się oszukiwać, tak jak ci, którzy próbują udawać, że nie walczą o określone cele, aby zmniejszyć presję. Nikogo jednak w ten sposób nie oszukują poza sobą.

Z drugiej strony nie pozwolę sobie również na to, by moi gracze byli oceniani negatywnie, nawet gdy pokonali Genoę, zdobywając 29 punktów w 16 rundach. Wydaje się, że nikt nie widzi tego, co robi Sassuolo.

Potwierdzamy nasz status „niespodzianki” i jest to trudniejsze, niż sądzili ludzie. Nie wiem, gdzie skończymy, ale musimy mieć poczucie równowagi w sposobie, w jaki oceniamy oczekiwania. Jeśli ktoś zostanie oślepiony przez światła i pomyli się, to nie nasza wina.

Andrea Pirlo wyraził podziw dla podejścia De Zerbiego i są to odwzajemnione odczucia.

Juve to zespół, który należy szanować. Mają wielkich piłkarzy, dobrze grających w piłkę. Podziwiam ich bardziej w tym roku, bo mają coś innego niż pozostałe ekipy.

Domenico Berardi nie zagra z Juve z powodu nadwyrężenia uda.

Mamy wystarczającą głębię składu, więc każdego nieobecnego można zastąpić. Berardi to decydujący zawodnik, nie tylko dzięki swojej grze, ale także swojemu charakterowi. Mówiąc to zaznaczam, że mamy alternatywy, które pozwolą nam pojechać do Turynu i uzyskać pozytywny wynik.

Nie proszę o nowych graczy, tylko o to, żeby moi piłkarze byli w dobrej formie, jak Filip Djuricić, Ciccio Caputo, Jeremie Boga i Francesco Magnanelli, którzy mogą coś zmienić. Wystawiam ich nawet wtedy, gdy nie są w stu procentach gotowi, bo wiem, że tylko grając mogą osiągnąć optymalną formę.

Źródło: sassuolocalcio.it

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przejdź do paska narzędzi