Meczowe

einhard | 16 lipca 2020

De Zerbi: Powinniśmy byli wygrać

Roberto De Zerbi żałuje, że Sassuolo jedynie zremisowało z Juventusem i chwali swoich piłkarzy.

Pogratulowałem chłopakom, którzy zagrali wspaniałe spotkanie. Jedynym żalem jest pierwsze piętnaście minut, ponieważ prawdopodobnie odczuliśmy presję zbyt intensywnie, podeszliśmy ze zbyt dużym szacunkiem dla Juve i byliśmy zbyt spięci – powiedział De Zerbi w rozmowie ze Sky Sport Italia.

Byłem również zirytowany trzema straconymi golami, ponieważ zmieniliśmy krycie i mieliśmy przez to problemy. W przypadku bramki Danilo wiedzieliśmy, że zamierzają wykonać przećwiczony rzut rożny, a i tak straciliśmy bramkę, więc jest to niedopuszczalne.

Sassuolo zdominowało posiadanie piłki przez długi czas, zmuszając Szczęsnego do desperackich interwencji, a Alexa Sandro do wybicia piłki z linii bramkowej.

Jeden punkt jest dla nas rozczarowaniem, ponieważ zasłużyliśmy na zwycięstwo. Powinniśmy pokonać Lazio wyżej niż 2-1. Musimy się poprawić.

Kiedy mówię, że okazaliśmy za dużo szacunku, nie mam na myśli braku pokory, ale musimy bardziej w siebie wierzyć, ponieważ zdominowaliśmy Juve. Chłopaki byli zadowoleni ze swojej gry i walki, ale także rozczarowani wynikiem i straconymi trzema golami.

Wcześniej przygotowaliśmy wszystko, co dotyczyło ich stałych fragmentów, wiedzieliśmy co robić, ale musimy być bardziej zdeterminowani i walczyć o każdą piłkę, w przeciwnym razie tracimy takie gole.

Sassuolo przegrało 4-1 z Atalantą, ale potem zremisowało 3:3 z Interem i Juventusem oraz pokonało Lazio 2-1. Który z tych zespołów zrobił największe wrażenie na De Zerbim?

Mentalność, odwaga i styl gry Atalanty sprawiają, że bardzo trudno jest im stawić czoła. W Bergamo poszło nam nieźle i zasłużyliśmy na więcej.

Oczywiście Juve pozostaje o krok wyżej, ponieważ w każdej chwili mogą wystawić Douglasa Costę i Paulo Dybalę z ławki. Gdybyśmy nie stracili trzech głupich bramek i nie przyjęli niewłaściwego podejścia na początku, moglibyśmy rozmawiać o innym wyniku.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jacojaco/Kicek12345
4 lat temu

Zapraszamy do Juve Panie trenerze!

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi