Prasa

einhard | 14 lipca 2020

De Zerbi przed meczem z Juve

Roberto De Zerbi przekonuje, że Sassuolo nie może zmienić swojego stylu nawet w meczu przeciwko Juventusowi, ponieważ po czterech kolejnych zwycięstwach celem drużyny jest dogonienie Milanu.

Zwycięstwo z Lazio podsyciło nasz entuzjazm, ale jutro czeka nas równie trudne spotkanie, być może nawet trudniejsze – powiedział trener podczas konferencji prasowej.

Znaleźliśmy naszą tożsamość w tym sezonie, jest precyzyjnie określona i nie możemy jej zmieniać w zależności od przeciwnika lub sytuacji. Juventus jest liderem, ale musimy zachować własne podejście do piłki i robić to, co robimy najlepiej, mając świadomość, że musimy być bardziej skoncentrowani niż kiedykolwiek, aby uniknąć popełnienia błędów.

Zapewnienie odrobiny swobody z piłką Cristiano Ronaldo lub Paulo Dybali różni się od dania jej graczowi z drużyn środka tabeli i może być bardzo niebezpieczne. Ważne jest to, abyśmy robili to co umiemy najlepiej, kiedy będziemy mieć piłkę.

Sassuolo z pewnością nie boi się atakować, ponieważ strzelili 17 bramek w ostatnich sześciu meczach Serie A.

Milan jest tuż przed nami i gra bardzo dobrze, szczególnie w drugiej połowie sezonu. Gdyby nie udało im się wyrównać w ostatnim meczu z Napoli, to mielibyśmy szansę minąć ich w tabeli. Szanujemy Milan, ale naszym celem jest zajęcie ich miejsca w tabeli i nie powinniśmy się tego celu wstydzić. Po czterech zwycięstwach z rzędu ludzie patrzą teraz na nas inaczej, ale nadal jesteśmy tym samym zespołem i nie osiągnęliśmy jeszcze naszego ostatecznego celu.

Sassuolo to zespół, który rotuje składem częściej niż jakikolwiek inny zespół od momentu wznowienia sezonu, wykazując niezwykłą głębię składu.

Dokonuję zmian, ponieważ jest to konieczne, nie dlatego, żeby wszyscy byli zadowoleni. Sassuolo nie może sobie pozwolić na grę z tymi samymi piłkarzami co trzy dni i wiem, że są zmiennicy, którzy w żadnym wypadku nie są gorsi od naszych podstawowych piłkarzy, mają tylko inne cechy i charakterystykę. Muszę dbać o poziom sprawności zespołu, ponieważ nasz styl gry wymaga dużo biegania.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi