Meczowe

einhard | 1 grudnia 2019

De Zerbi: Zagraliśmy bardzo odważnie

Po meczu z Juve, Roberto De Zerbi wyjaśnił swoje decyzje taktyczne. Neroverdi wcześniej przegrali wszystkie sześć spotkań w Serie A rozgrywanych na Allianz Stadium, ale dzisiaj udało im się wywieźć punkt z wyjazdu do Turynu.

Podczas meczów rozgrywanych tutaj potrzebujesz odwagi, inaczej przegrywasz przed rozpoczęciem spotkania – powiedział trener Sassuolo w wywiadzie dla DAZN.

Mamy dobrych zawodników, którzy muszą grać piłką, aby dać z siebie wszystko. To także mój pomysł grę i moja filozofia gry.

Może to być ryzykowne, ponieważ wyrównanie nastąpiło, gdy graliśmy z tyłu i straciliśmy piłkę, ale trzeba zaakceptować ryzyko, aby grać w ten sposób.

Próbowaliśmy przedrzeć się przez środek, a następnie rozciągnąć grę, w przeciwnym razie Emre Can i Rodrigo Bentancur zdominowaliby nas już na wczesnym etapie spotkania. To dało naszym obrońcom czas na wykonanie ruchu. Analizowaliśmy Juve i szczerze mówiąc spodziewałem się, że zagra Blaise Matuidi, ponieważ jest on jeszcze bardziej agresywny przy grze w środku pola.

Mecze przeciwko Maurizio Sarriemu są trudne, bez względu na to, jakie przyjmujesz podejście. Bardzo go podziwiam. Widzieliśmy, że Leonardo Bonucci był swego rodzaju drugim rozgrywającym, więc Ciccio Caputo musiał go wyłączyć z gry. Nie można było całkowicie zneutralizować Juve, ale mogliśmy ograniczyć ich możliwości.

Sassuolo spotkał kryzys kontuzji bramkarzy i w tym trudnym spotkaniu zadebiutował 18-letni golkiper drużyny młodzieżowej.

Chłopak jest całkowicie szalony! Wszedłem wieczorem do holu hotelu i powiedziałam mu, żeby się z tego cieszył. Powiedziałem mu, że brak snu poprzedniej nocy to coś normalnego, ale radziłem mu też, aby nie przejmował się zbytnio spotkaniem Ronaldo, czy Dybali. Kiedy byłem nastolatkiem, byłem piłkarzem i żałowałem, że nie rozkoszowałem się tymi chwilami, gdy pierwszy raz ich doświadczyłem.

Źródło: tuttojuve.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi