Prasa

einhard | 16 maja 2021

Del Piero i Costacurta krytykują sędziego

Alessandro Del Piero i Alessandro Costacurta zakwestionowali decyzje sędziego, podjęte w meczu Juventusu z Interem.

Gianpaolo Calvarese przyznał dwa rzuty karne Juventusowi i jeden Interowi, a także pokazał czerwone kartki Rodrigo Bentancurowi i Ivanowi Perisicowi.

Juan Cuadrado wywalczył i wykorzystał decydujący rzut karny na dwie minuty przed końcem spotkania.

Nie widziałem tam karnego – powiedział Costacurta w studio Sky Sport.

Był kontakt, ale myślę, że Cuadrado go szukał. Nie rozumiem ruchu jego nogi, nie powinna być w tej pozycji, celowo szukał kontaktu.

Jednym z ekspertów komentujących spotkanie był także Alessandro Del Piero.

Perisic nie zrobił nic, aby sfaulować Cuadrado, po prostu tam stał. Sędziowie powinni wyjaśnić nam, co widzieli – powiedział były kapitan Juventusu.

To noga Cuadrado dotyka nogi Perisica, ale może należymy do innej epoki. Myślę, że wszystkie odgwizdane rzuty karne były błędnymi decyzjami.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
AdiJuve
2 lat temu

Karny karnym ale jakim cudem dał za taki faul drugą żółtą Bentancurowi, są sędziowie, którzy by takie coś po prostu puścili a ten wyjechał z drugą żółtą, sędzia był po prostu słaby. Ogólnie żadnego karnego by nie gwizdnął nie dał by czerwonej i byłoby okej.

andi
2 lat temu
Reply to  AdiJuve

Faul nie był na żółta, ale Bentancur nie czuł tempa gry i był do zmiany. Pirlo powinien zawczasu go zmienić, częściowo broni go fakt że brak na ławie solidnych pomocnikow w destrukcji.

andi
2 lat temu

Niestety var zaprzecza tym twierdzeniom. Perisic nie stal, tylko był w ruchu, a to że być może Cuadrado i szukał kontaktu w akcji rozpaczy, to mało istotne. Niestety wraz z Chiellinim należycie do innej epoki

Sygnalista
Sygnalista
2 lat temu
Reply to  andi

Włoskie leśne dziadki.

cr7 fan
2 lat temu

Byl karny i tyle w temacie .

Kriksos
2 lat temu

No niech Alex jeszcze wyjaśni jak to kiedyś przysymulował i sędzia karnego nam dał, proszę mi to wyjaśnić.

luque10
2 lat temu

Cuadrado szukał karnego, ale Lautaro cofając nogę w stronę de Ligta już nie?
Każdy karny naciągany, ale też każdy do wybronienia przez sędziego.

domin100
2 lat temu
Reply to  luque10

Lautaro cofał nogę zmieniając kierunek biegu i poruszając się do przodu? Bez jaj.. przecież ewidentnie widać że Martinez jest zainteresowany piłka, nie miał oczu z tyłu głowy i nie mógł przewidzieć, gdzie swoją nogę postawić De Light. Suma przypadków ale karny słuszny. Co do Cuadrado to ja tu widzę bardziej zahaczenie piłkarza Juve o nogę Perisica. Trzeba być obiektywnym dlatego choć jestem kibicem Juve od nastu lat, moim zdaniem karnego nie było. Ale sędzia bierze odpowiedzialność na siebie nie ja, więc cieszę się że mamy 3 punkty.

luque10
2 lat temu
Reply to  domin100

Nie wiem, ale z kamery z góry wyglądało to jak celowe zagranie.
Równie dobrze mogę powiedzieć, że Cuadrado przyspieszał, Perisic wbiegł w niego i jest karny.
Jak wspomniałem, z każdego karnego sędzia się wybroni. Nie ma co drążyć.

Last edited 2 lat temu by luque10
Gryfel
Admin
2 lat temu
Reply to  luque10

Jak dla mnie, Cuadrado przepuszcza piłkę za Perisiciem i próbuje go obiec, Perisic nie jest wogóle zaintersowany piłką i blokuje Cuadrado możliwość dalszego biegu.

Gdyby sytuacja polegała na sam na sam z bramkarzem, Cuadrado wywaliłby piłkę na out i wpadł w ręce rzucającego się bramkarza, który nawet próbowałby chować ręce by go nie dotknąć to nikt by nie miał żadnych wątpliwości, że karny się należał.

pogon
2 lat temu

Del Piero ,,gra” na angaż w nowym projekcie Juve. Tak mi się przynajmniej wydaje. Przed zatrudnieniem Pirlo Alex wypowiadał się o Juve tylko dobrze, nawet przesadnie dobrze, nikogo nie krytykując. Teraz wiele wskazuje na to, że czas Nedveda i Paraticiego mija, no a kto będzie lepszym symbolem w zarządzie Juve od Alexa? Może Chiellini, ale Alex robi już papiery na trenera i byłby ciekawą opcją do trenowania U23.

kubak
2 lat temu
Reply to  pogon

Jeśli jeszcze nie ma papierów to jest idealnym kandydatem na zastąpienie Pirlo. Mam nadzieję, że zarząd poczynił już niezbędne kroki w tym temacie. 😛

Marcelinio76
2 lat temu

Milan wyciągnął do nas rękę ciekawe czy będziemy potrafili to wykorzystać ????

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi