Prasa

maciejovsky | 30 listopada 2022

Del Piero: Jestem zszokowany

Alessandro Del Piero został zaszokowany wiadomościami o rezygnacji zarządu Juventusu.

Wszyscy związani nie tylko z Juventusem i Calcio, ale w ogóle z piłką nożną z wielkim zdziwieniem zareagowali na poniedziałkowe ogłoszenie rezygnacji przez zarząd Starej Damy.

Jestem zszokowany. Aby komentować sytuację w sposób rzeczowy, powinienem lepiej ją znać, a wszystko, co wiem, przeczytałem w gazetach. To dla mnie smutne, bo wszyscy jesteśmy przyjaciółmi: od Andrei Agnellego po Pavla Nedveda. Jednak to nie przypomina 2006 roku, bo nie chodzi o drużynę, ale o ludzi, ponieważ oskarżenia skierowane są w stronę personelu: prezydenta i członków zarządu.

Trwają śledztwa. Nie w sprawie Ronaldo, ale w sprawie rzeczy, które wydarzyły się podczas pandemii. Agnelli zrezygnował ze swojej funkcji, ale właściciel pozostaje ten sam.

Czy wrócę? Jest zbyt wcześnie, by o tym rozmawiać. Byłem w Juve przez 20 lat, byłem też w Serie B. Moja więź z klubem i kibicami jest bardzo, bardzo głęboka. Każda wiadomość, która dotyczy Juventusu ekscytuje mnie i angażuje. Jestem w gotowości, ale zobaczymy, co się stanie. Przyjaźnię się ze wszystkimi z Juve, byłem szczęśliwy, kiedy przylecieli do Los Angeles.

Źródło: tuttomercatoweb.com

Subscribe
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gama92
10 miesięcy temu

Chciałby już człowiek jego powrotu do domu 🙁

jacojaco/Kicek12345
10 miesięcy temu

Boże, tylko niech nikt nie bierze Alexa do jakiegokolwiek nowego zarządu…

Last edited 10 miesięcy temu by jacojaco/Kicek12345
anavrin_
10 miesięcy temu

Nie wiem w jakiej roli, ale del Piero by sie przydal by odbudowac wizerunek klubu (tudziez marki), wesprzec morale zawodnikow, ktorych opinia na temat pracodawcy moze sie zmienic i by dodac nieco „duszy” korpo filozofii, ktora nas czeka w jeszcze wiekszym stopniu.

SzeFu1897
10 miesięcy temu
Reply to  anavrin_

Wiesz ale gdyby wrócił mógłby upaść jego czar …tak to nadal dla wielu jest bożkiem piłki. Pytanie czy chcemy żeby jego kit upadł…tak jak np Nedveda…

AlexDP
10 miesięcy temu

Szczerze? Del Piero lepiej prowadzi swoje biznesy niż Agnelli prowadził cudzy.

OldLady
10 miesięcy temu
Reply to  AlexDP

No faktycznie jest co porównywać. Prowadzenie knajpy pod znanym nazwiskiem, do prowadzenia potężnej korporacji…

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi