Prasa

einhard | 24 marca 2019

Del Piero: Juventus wygra Ligę Mistrzów

Alessandro Del Piero uważa, że ​​Juventus wcześniej czy później wygra Ligę Mistrzów wcześniej, mając w swojej drużynie Cristiano Ronaldo.

To było ogromne osiągnięcie z Atletico, ale ci, którzy znają Juventus, nie byli zaskoczeni – powiedział Del Piero w rozmowie z Marca.

Znam klub, mentalność, zawodników i wiem, że wszystko jest możliwe. To nie było proste, musieli zagrać perfekcyjne spotkanie. Zrobili to, a Atletico po prostu zniknęło.

Ta ekipa Juventusu tworzy historię i trofeum Ligi Mistrzów trafi w końcu do Turynu. Cristiano Ronaldo został właśnie po to ściągnięty. Jeśli jednak nie zdarzy się to w tym sezonie, to niekoniecznie będzie to porażką. To zbyt ostre słowo i nie używałbym go.

Projekt polega na wygraniu Ligi Mistrzów z Cristiano, a jego kontrakt jest ważny kilka lat, więc jest czas. Oczywiście lepiej jest, wygrać prędzej niż później…

Del Piero był w składzie Juventusu, gdy Bianconeri wygrali ostatni turniej, pokonując Ajax w rzutach karnych w Rzymie w 1996 roku.

To były inne czasy, a piłka nożna bardzo się zmieniła w ciągu ostatnich lat. Tamten Ajax wygrał już Ligę Mistrzów i miał wiele talentów, które w ciągu kilku lat znalazły się w większych klubach. Sposób, w jaki obecny Ajax pokonał Real Madryt, był jednak fantastyczny.

To będzie trudne zadanie, ale to Juve jest od samego początku jednym z faworytów do zwycięstwa w Lidze Mistrzów. Zbudowali bardzo silną drużynę i dodali do niej Cristiano Ronaldo, który jest mistrzem. Wygrał wszystko, wie, jak grać w tych najważniejszych spotkaniach. Juve zakontraktowało go, aby robił różnicę w Lidze Mistrzów i jak dotąd plan się sprawdza.

Przyznaję, byłem zaskoczony widząc go w Juve, ale ostatecznie nie aż tak bardzo, jak niektórzy. Cristiano chciał zmienić otoczenie i trafić do klubu, który jest ceniony na całym świecie, więc wybór Juve był świetnym pomysłem.

 

źródło: football-italia.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi