Gracze Juve

einhard | 20 czerwca 2020

Demiral: Już niedługo wracam!

Merih Demiral potwierdził, że wkrótce wróci do składu Juventusu, a także opowiedział o relacjach z Paulo Dybalą i Cristiano Ronaldo. 

Demiral był podstawowym zawodnikiem Starej Damy, lecz zerwane więzadła krzyżowe w styczniu zakończyły sezon Turka oraz zniweczyły marzenia o wyjeździe na Euro 2020.

Jednakże 22-latek wskutek pandemii koronawirusa otrzymał potrzebny czas na rekonwalescencję i już wkrótce może wrócić do do gry.

Wszystko szło świetnie, dopóki nie doznałem kontuzji. Teraz czuję się bardzo dobrze i wkrótce dołączę do zespołu – powiedział Turek w rozmowie Bleacher Report.

Mamy w drużynie świetnych graczy, takich jak Ronaldo, Chiellini i Buffon. Nie akceptują przegranych. Wszyscy wokół mnie motywują. Daje mi to więcej energii.

Znam jedno zdanie: ciężka praca bije talent, gdy talent nie pracuje ciężko łatwo go zmarnować, dlatego tutaj każdy pracuje ciężko – nawet najbardziej utalentowani.

Demiral został następnie zapytany, jak to jest mieć Cristiano Ronaldo i Paulo Dybalę jako kolegów z drużyny.

Myślę, że Liga Mistrzów to najważniejszy turniej po Mistrzostwach Świata, grają w niej najlepsi gracze na świecie.

W takich rozgrywkach często decydują detale. Ronaldo wygrał ten puchar pięć razy. Ma ogromne doświadczenie, co jest bardzo ważne dla mnie i całego zespołu.

Mam jedno wyjątkowe wspomnienie z nim związane. Ronaldo strzelił dwa gole przeciwko Udinese i trenował już po meczu. Kiedy mnie zobaczył, pomachał mi i krzyknął: „Chodź, czas na regenerację”. Powiedział także: „jeśli chcesz zostać zwycięzcą, wyniki nie są ważne. Musisz ciągle ciężko pracować”. Wtedy wspólnie trenowaliśmy, przeszliśmy regenerację i tego dnia lepiej zrozumiałem jego pasję. Jego charakter daje nam sporą motywację.

Od pierwszego dnia Dybala stał się moim dobrym przyjacielem. Bardzo dobrze się dogadujemy i dużo żartujemy. Zawsze powtarzam mu, że jest najlepszym piłkarzem w Argentynie. Kiedy ma piłkę przy nodze, jest świetny. Motywuje mnie do cięższych treningów.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
luque10
2 lat temu

Merih to kozak, mam nadzieję, że po kontuzji nadal będzie tak, waleczny i, agresywny. Razem z de Ligtem mogą stworzyć duet na lata.

jacojaco/Kicek12345
2 lat temu

Jeżeli nie okaże się połamańcem i dorzuci do szczypty talentu ciężką pracę, to mamy stoperkę na lata. Oby reszta pozycji przeszła tak szybkie i bezbolesne odmłodzenie.

Przejdź do paska narzędzi