Meczowe

einhard | 22 listopada 2020

Di Francesco: Juventus był od nas lepszy

Eusebio Di Francesco twierdzi, że Cagliari nie miało zamiaru bronić się głęboko w meczu z Juventusem, który jednak zmusił do tego jego podopiecznych.

Pomysł polegał na tym, żeby przycisnąć Juventus i zaatakować ich, ale ich wielka jakość zepchnęła nas do tyłu. Zmuszali nas do głębokiej obrony i ostatecznie strzelili dwie bramki – powiedział trener Cagliari w wywiadzie dla DAZN.

Po przerwie mieliśmy nieco inną tożsamość, ale oni też się dostosowali i byli niebezpieczni w kontratakach, kiedy popełniliśmy błędy z przodu.

Naszą intencją nie było przyjeżdżać tutaj i bronić się w poszukiwaniu punktu, ale zostaliśmy odepchnięci i musieliśmy radzić sobie z tą sytuacją.

Paradoksalnie, bardziej ryzykowaliśmy stratę bramek w drugiej połowie, kiedy mocniej ich zaatakowaliśmy, ponieważ otworzyło się sporo wolnych przestrzeni.

Z powodu braku Godina i Nandeza, Cagliari eksperymentowało z formacją 3-4-2-1, a po przerwie przeszło na 4-2-3-1.

Zaczęliśmy od trójki z tyłu, więc czwarty zawodnik musiał wracać się znacznie szybciej. Łatwo traciliśmy też piłkę grając od tyłu, ale nie zamierzam owijać w bawełnę: graliśmy z drużyną, która jest lepsza od nas technicznie i fizycznie. 

Niestety, nie możemy sobie pozwolić na zmierzenie się z Juventusem, gdy brakuje nam niektórych graczy, którzy wnoszą bardzo dużo do naszego zespołu.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi