Liga Mistrzów

Kurp | 17 września 2019

Diego Forlan na temat jutrzejszego meczu: bez kalkulacji

Były znakomity napastnik urugwajskiego pochodzenia Diego Forlan wziął udział w rozmowie z redakcją Tuttosport i podzielił się swoją opinią na temat jutrzejszego spotkania w fazie grupowej Ligi Mistrzów pomiędzy Atletico a Juventusem. Urugwajczyk w latach 2007-2011 występował w koszulce madryckiego klubu.

Jakiego spotkania oczekujesz jutro? Myślisz, że zobaczymy podobny mecz do tego, który odbył się w lutym?

Nie, z jednego oczywistego względu: wszystkie mecze pomiędzy Juve a Atletico są inne i mają własną historię. Spotkanie z lutego odbyło się w ramach 1/8 finału Champions League i drużyny mierzyły się w trakcie 180 minut. Tym razem będzie to pierwszy mecz w fazie grupowej.

W jutrzejszym spotkaniu na pewno zabraknie Douglasa Costy, a występ Pjanicia stoi pod znakiem zapytania. Istnieje możliwość zachwiania równowagi Bianconerich.

Zarówno Atletico, jak i Juventus to dwie mocne drużyny. Nie wydaje mi się, że równowaga zostanie zachwiana z powodu absencji tych graczy. Bianconeri mają w swojej kadrze zawodników, którzy bez problemu mogą ich zastąpić.

Sarri posiada zupełnie inny styl od Allegriego. We Włoszech mówi się, że jego myśl szkoleniowa jest zbliżona do europejskiej. Atletico Simeone będzie miało problemy z bardziej otwartym Juventusem?

Bianconeri zawsze wzbudzają respekt i są niebezpieczni, niezależnie kto ich trenuje. Jak mówiłem przed chwilą, drużyna Juve jest złożona ze wspaniałych graczy, wśród których jest jeden z najlepszych na świecie i nazywa się Cristiano Ronaldo.

Patrząc na terminarz oraz na przeciwników w grupie, remis będzie zadowalający dla obydwu stron?

Nie ma co kalkulować. Żadna z drużyn nie chce remisować. Wspomniałem już o Ronaldo. To jest gracz, który zawsze chce wygrać, nawet w meczu towarzyskim. Nie tylko on ma takie nastawienie, ponieważ Simeone i jego Atletico myśli podobnie.

Kto będzie bohaterem spotkania? Na kogo byś postawił?

Cristiano jest niezwykle silny i kiedy gra z Atletico to zawsze staje się bohaterem. W końcu mówimy o piłkarzu, który jest na topie od piętnastu lat. To o czymś świadczy. Z drugiej strony prawdopodobne jest, że z wyśmienitej strony pokazać się może Joao Felix. Co prawda jest młody, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dokonał czegoś wielkiego.

Atletico dokonało kilku zmian w trakcie tego lata. Diego, uważasz, że brak Griezmanna będzie odczuwalny?

Trudno powiedzieć. Odszedł wspaniały piłkarz, ale do Madrytu zawitało kilku nowych, młodych i ciekawych graczy. Wiążę z nimi duże nadzieje.

Na zakończenie ostatnie pytanie: jak postrzegasz Higuaina? Czy Dybala dostanie w końcu szansę, aby wykazać się w tym sezonie?

Obydwaj Argentyńczycy są znakomici. Atak Juventusu jest naprawdę mocny. Dybala? To jest sezon, w którym będzie musiał udowodnić swoją jakość. Wierzę w niego.

 

Źródło: tuttojuve.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi