Wywiady

Kurp | 27 kwietnia 2022

Dino Zoff: z taką kadrą Juve nie ma alibi

Dzięki wczorajszej wygranej z Sassuolo kwalifikacja Juventusu do Ligi Mistrzów na następny sezon jest już niemal pewna. O podsumowanie bieżącej rywalizacji w lidze włoskiej w wykonaniu Bianconerich został zapytany legendarny Dino Zoff, który udzielił wywiadu serwisowi ilbianconero.com.

Po wczorajszym zwycięstwie Juve oraz niepowodzeniach Fiorentiny i Romy sądzi Pan, że Bianconeri mają już kwalifikację w garści?

Nie mogę tego stwierdzić ze spokojem, ale sądzę, że minimum zostało wykonane. Wszak nadal nie jest to pewne w stu procentach.

Wśród kandydatów do Scudetto widzi Pan nadal Napoli, czy rywalizacja pozostała już tylko pomiędzy klubami z Mediolanu?

Napoli po ostatniej porażce odpadło z gry o mistrzostwo. Milan i Inter będą się bić o rozstrzygnięcie do końca i nie sądzę, że partenopei mają jeszcze szansę włączyć się o Scudetto na ostatniej prostej.

Sądzi Pan, że obecność Chiesy dałaby coś więcej Juventusowi w tym sezonie?

Nie wydaje mi się. Nie zrzucałbym niepowodzeń na urazy, aczkolwiek kontuzje z pewnością nie pomogły. Juventus źle rozpoczął sezon, ale zdarza się to po tylu latach zwycięstw. Tu szukałbym przyczyny. Z taką kadrą, jaką ma Juventus, nie można mieć alibi.

Juventus odczuje stratę Dybali?

Z pewnością Paulo jest jednym z tych, którzy podnoszą poziom drużyny. Nie wiem, czy będzie to strata. Taką wiedzą dysponuje klub, i to oni robią wszystko, co ma być lepsze dla Juventusu.

Gdyby do Turynu przybył Di Maria, uważa Pan, że Juve może zrobić jakościowy skok wzwyż?

To, że Di Maria jest świetnym piłkarzem, jest wiadome, choć nie jest on Ronaldo. Może dać swój duży wkład do zespołu, nawet jeśli nie będzie przypisany tylko do jednej roli. Mówimy o graczu wartościowym, ale nie wiem, ile może pomóc.

 

Źródło: ilbianconero.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi