Zarząd

Hu Kers | 26 października 2022

Dokument, który nie powinien istnieć, jednak się odnalazł?

Jak donosi La Gazzetta Dello Sport, śledczy znaleźli „tajny dokument” podpisany przez Juventus i Cristiano Ronaldo, w którym klub obiecał swojemu byłemu napastnikowi 20 milionów euro, pomimo ogłoszenia korekt wynagrodzeń w szczytowym okresie pandemii COVID.

Wzmianka o „słynnym dokumencie, który teoretycznie nie powinien istnieć” pojawiła się w podsłuchanych rozmowach dyrektorów Juventusu w grudniu minionego roku. Guardia Di Finanza, włoska policja finansowa, poszukiwała prywatnych umów między klubem a zawodnikami, w tym Cristiano Ronaldo. Według różowego dziennika śledczy zdołali odnaleźć owy dokument podpisany przez klub oraz Ronaldo.

Juventus jest przedmiotem dochodzenia w sprawie fałszywej księgowości i fałszywych komunikatów fałszujących rynek. Bianconeri podejrzani są o sfałszowanie bilansów na lata 2019, 2020 i 2021, a 16 dyrektorów i menadżerów (w tym prezydent Andrea Agnelli i wiceprezydent Pavel Nedved) jest przedmiotem dochodzenia, co potwierdziła w poniedziałek prokuratura z Turynu.

To jednak nie wszystko, bowiem śledczy próbują udowodnić, że piłkarze Juventusu tak naprawdę nie zrezygnowali z czteromiesięcznych pensji w szczytowym okresie pandemii COVID w marcu 2020 roku, ale nadal otrzymywali wypłaty za trzy miesiące po podpisaniu prywatnych dokumentów z gigantami Serie A.

Według raportu Juventus obiecał Ronaldo zapłatę 19,9 mln euro, nawet jeśli opuści klub. Prokurator z Turynu uważa, że płatność uzgodniona przez obie strony nie była regularnie rejestrowana w sprawozdaniu finansowym Juventusu.

La Stampa poinformowała w poniedziałek, że napastnik Manchesteru United został poproszony o wyjaśnienie swojego stanowiska, ale odmówił rozmowy z turyńskim prokuratorem.

Juventus został oczyszczony z zarzutów przez Sportową Sprawiedliwość na początku tego roku i wyjaśnił we wtorek w oświadczeniu, że „redukcje wynagrodzeń uzgodnione z piłkarzami w marcu 2020 roku byłyby negocjowane po wznowieniu rozgrywek i ponownym otwarciu stadionów.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
SzeFu1897
1 rok temu

W Polszczy Ziobro sprawdziłby konto i wszystko byłoby jasne. Tylko komu to potrzebne?

jacojaco/Kicek12345
1 rok temu

Coś czuję, że tym razem nam się nie upiecze. Ciekawe, czy Włosi zgłoszą się po ekstradycję dla Paraticiego? 😀

Szymon82juve
1 rok temu

Robi się smród. Angielli jest coraz bardziej umoczony. Ktoś musi posprzątać ten burdel. Zarząd Juventusu nie jest już wiarygodny.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi