Gracze Juve

maciejovsky | 30 sierpnia 2022

Donati: Miretti wygląda bardzo dobrze. Paredes jest potrzebny

Massimo Donati, były pomocnik m.in. Celtiku, Palermo czy Bari, pochwalił publicznie Fabio Mirettiego.

41-latek nie szczędził pozytywnych słów pod adresem młodego piłkarza Juventusu, ale wypowiedział się również o Rovelli, Paredesie, Locatellim czy Miliku.

Miretti wygląda bardzo dobrze. Wydaje mi się zawodnikiem, który oprócz znakomitych walorów technicznych, posiada również świetną osobowość – jest odważny, trudno go onieśmielić. W tym wieku takie rzeczy nie są pewnikiem, ale on w już w kilku meczach pokazał, że może pozostać na stałe w takim zespole jak Juve.

Nie chodzi o to, czy Rovella jest gotowy na Juventus czy nie, ponieważ moim zdaniem jest dobrym graczem, ale pozostanie w Juve nie jest łatwe. Jest to drużyna, która musi wygrywać natychmiast, a młodego piłkarza trzeba wprowadzać stopniowo. Z jakościowego punktu widzenia nie mam wątpliwości, ale jest jeszcze kwestia mentalna. Juventus, jeśli nie będzie wygrywać, to będzie miał problem, więc zdecydował się grać bezpiecznie piłkarzami na teraz. Myślę, że ten sam dyskurs dotyczy również Fagiolego.

Przyjście Paredesa oceniam pozytywnie, bo uważam, że problemy Juve zaczęły się po odejściu Pjanicia. Pozyskanie inteligentnego gracza, dobrego w rozegraniu piłki i wiedzącego, kiedy ją przytrzymać, a kiedy oddać, a ponadto umiejącego czytać grę w obronie, może być tylko dobre. Argentyńczyk jest piłkarzem na najwyższym poziomie, który wie, jak robić wyżej wymienione rzeczy i może dodać równowagę, której brakuje w pomocy Juventusu.

Locatelli nie nadaje się do roli, w której gra Paredes. Jest ważnym piłkarzem, który dobrze się ustawia i szybko myśli, dlatego uważam, że można go lepiej wykorzystać na pozycji mezzali. To zawodnik bardziej wszechstronny od Paredesa, ale konkretnie do roli reżysera wolałbym kogoś takiego jak Argentyńczyk, który jest do tego stworzony.

Juventus jest gotowy na walkę o Scudetto, szczególnie gdy wrócą tacy piłkarze jak Di Maria, Pogba, ale również Chiesa, którego brakuje od dłuższego czasu. Wówczas będą mieli więcej do powiedzenia. Teraz pozyskali Milika, dzięki czemu Vlahović będzie czuł oddech na plecach. Zobaczymy za kilka miesięcy, ale dla mnie zespół Allegriego będzie intensywnie walczył.

Myślę, że transfer Milika jest słuszny, ponieważ jest on zawodnikiem, który strzela, a napastnicy muszą strzelać. Jeśli będzie zdrowy, to może być ważną postacią. Jego wspólna gra z Vlahoviciem może wydawać się nieco dziwnym rozwiązaniem, ponieważ posiadają dość podobne cechy, ale myślę, że w razie potrzeby trener będzie w stanie wykorzystać ich razem na boisku.

Źródło: juvenews24.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi