Prasa

tItOveN | 18 sierpnia 2019

Douglas Costa: Chcę udowodnić swoją wartość

Kilka dni temu Douglas Costa w wywiadzie dla turyńskiej edycji La Repubblica opowiedział o swoim powrocie na boisko, a także pracy pod skrzydłami nowego szkoleniowca Juventusu, Maurizio Sarriego.

Brazylijczyk, który stracił zdecydowaną większość sezonu 2018/2019, rozmawiał z dziennikarzem o powrocie do treningów oraz różnicach pomiędzy Allegrim i Sarrim:

Douglas, Sarri mówił o pewnego rodzaju złości, która wydobywa się z przedsezonowych przygotowań. Jak opiszesz swój powrót do zajęć?

Zaczynam od nowa z wielką chęcią udowodnienia swojej wartości, ponieważ z powodu kontuzji nie byłem w stanie tego zrobić w zeszłym roku. Myślę, że to będzie dla mnie zupełnie inny sezon. Chcę dać z siebie wszystko, ponieważ wcześniej nie mogłem tego zrobić z wielu przyczyn.

Bardzo zmieniam swoje podejście, również poza boiskiem, przechodzę przez wiele sesji fizjoteraupetycznych, aby być fizycznie gotowym na sto procent.

Czy to zagwarantuje udany rok?

Myślę, że związek Juventusu i Douglasa Costy ma wszystko, by odnieść sukces.

Jakie zmiany, w związku z zastąpieniem Allegriego przez Sarriego, zauważyłeś?

Jestem zdecydowanie ofensywnym graczem, a Sarri jest bardzo ofensywnym trenerem: dla wszystkich napastników jest to zatem dodatkowy bodziec – nie tylko dla mnie, ale także dla Higuaina i Dybali, ponieważ trzymanie się blisko bramki przeciwnika pomaga dać z siebie wszystko.

Co najbardziej uderzyło cię w metodach stosowanych przez Sarriego?

Jest bardzo intensywnym trenerem, który instruuje nas do bardzo wysokiej gry. Preferuje na pewno inny styl niż ten, do którego byliśmy przyzwyczajeni.

Wszystko się nieco zmienia w porównaniu do Allegriego, z którym zawsze zaczynaliśmy bardziej ostrożnie. Sarri z pewnością zmienia twarz Juventusu. W tej chwili staramy się wykonywać wszystkie polecenia szkoleniowca i podążamy za tym, czego od nas wymaga.

Czy z powyższych względów sądzisz, że Sarri może okazać się lepszy dla Ciebie od Allegriego?

W Bayernie Monachium spotkałem Pepa Guardiolę, który jest zwolennikiem bardzo ofensywnego futbolu, a następnie trafiłem do Allegriego, który preferował bardziej defensywne nastawienie. Obecnie natomiast pracuję z Sarrim.

Teraz chodzi o dodanie wszystkich nowych aspektów do rzeczy, których nauczyłem się z Allegrim.

 

Źródło: TuttoJuve

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi