Prasa

einhard | 28 czerwca 2019

Dugarry atakuje de Ligta

Christophe Dugarry jest drugą osobą po Hugo Borst’cie, która skrytykowała Matthijsa de Ligta za wybór Juventusu, mimo że transfer nie został jeszcze oficjalnie ogłoszony.

Barcelona zakomunikowała ostatnio, że nie interesuje się de Ligtem, a zawodnik podobno nie zgodził się na transfer do PSG ze względu na brak klauzuli wykupu w kontrakcie, której ekipa z Paryża nie mogła mu zaoferować, ponieważ takie zapisy w umowach zawodników są we Francji zabronione.

Gratulacje dla prezydenta Nassera Al-Khelaifiego, gratulacje dla Leonardo, gratulacje dla dyrektorów PSG [za rezygnację z walki o de Ligta – przyp. red.]. Zatrzymajmy ten cyrk, w którym sprowadza się piłkarzy za wszelką cenę. Jestem już zmęczony tym nowoczesnym futbolem – zaczął Francuz w rozmowie z RMC Sport.

De Ligt nie zaczął jeszcze angażować się w nowy projekt, a już myśli nie tylko o przyjściu, a także o odejściu. Skąd w ogóle ta klauzula? Ma 19 lat, a w jego głowie już pojawiają się myśli – 12, 13, 14, 15, a może 20 milionów za sezon?

W pewnym momencie, jaka to różnica? Będziesz miał jeszcze jeden samochód w garażu, o 50 metrów większy apartament albo jacht dłuższy o 10 metrów…

Gdzie podziały się walory sportowe i podejmowanie decyzji na ich podstawie? W grze są Barcelona, PSG i Juventus. Przecież to jasne, że ze sportowego punktu widzenia oczywistym wyborem jest Barcelona, a on nie wykorzystuje tej okazji. Jego decyzja jest więc czysto ekonomiczna.

Czy taki obraz siebie chce dać? To naprawdę sprawia, że chce mi się rzygać. De Ligt jest doskonałym piłkarzem, ale z taką mentalnością nie przetrwa długo. To jest po prostu niemożliwe.

 

Źródło: goal.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przejdź do paska narzędzi