Prasa

einhard | 24 marca 2019

Dybala zaprosił młodego bohatera na mecz Juve

Paulo Dybala zaprosił „bohatera” Ramiego Shehatę na mecz po tym, jak działania 13-latka uratowały autobus pełen jego szkolnych przyjaciół.

Autobus szkolny został w tym tygodniu porwany przez kierowcę, który kazał nauczycielom związać dzieci, a następnie podpalił pojazd w Mediolanie. Chociaż kierowca skonfiskował wszystkie telefony komórkowe, 13-letni Rami – syn egipskich imigrantów – ukrył telefon i wezwał pomoc, udając, że modli się na głos. Wszystkie dzieci zostały uratowane, a kierowca aresztowany.

Dostrzegając w wywiadach, że Rami ma koszulkę Dybali, gwiazda Juventusu zadzwoniła do chłopaka i zostawiła wiadomość na poczcie głosowej.

Witaj Rami, tu Paulo Dybala. Chciałem ci powiedzieć, że słyszałem co zrobiłeś. Jesteś prawdziwym bohaterem. Słyszałem, że masz moją koszulę i chciałbym móc z tobą porozmawiać. Zapraszam cię na stadion, na nasz mecz, kiedy tylko będziesz mógł. Naprawdę mam nadzieję cię poznać. Jesteś wspaniałym facetem. Przesyłam uściski Paulo!

Rami znalazł się w centrum sporu politycznego we Włoszech, ponieważ sugerowano, że jego bohaterskie działania mogą sprawić, że otrzyma włoskie obywatelstwo, podczas gdy sam 13-latek wskazał, że urodzenie się i wychowanie w kraju powinny w zupełności wystarczyć.

Wicepremier Włoch, Matteo Salvini, z prawicowej partii anty-imigracyjnej Lega Nord odpowiedział:

W takim przypadku powinien kandydować, wygrać i niech spróbuje zmienić prawo.

 

źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi