Oficjalnie

einhard | 18 sierpnia 2021

Dziewięć klubów przyjętych z powrotem do ECA

ECA ogłosiło reintegrację dziewięciu klubów, które porzuciły projekt Superligi, w tym Milanu i Interu.

The New York Times poinformował, że kluby podpisały „prawnie wiążące zobowiązania” do ponownego włączenia ich do ECA, które teraz oficjalnie potwierdziło, że dziewięć klubów ponownie zostało członkami stowarzyszenia. Poza ECA funkcjonują w dalszym ciągu Juventus, Real Madryt i Barcelona.

Po otrzymaniu przez ECA konkretnych wniosków z prośbą do Zarządu ECA o rozważenie wycofania ich poprzednich wniosków o opuszczenie struktur organizacji z kwietnia 2021 roku. Zarząd ETO zgodził się, aby następujące kluby zachowały członkostwo zwykłe w ECA na cykl 2019-23: AC Milan, Arsenal FC, Chelsea FC, Atlético Madryt, Inter Mediolan, Liverpool FC, Manchester City FC, Manchester United i Tottenham Hotspur – czytamy w oświadczeniu opublikowanym na oficjalnej stronie stowarzyszenia.

W swojej decyzji, po wyczerpującym procesie ponownego włączenia klubów i ponownej ocenie przez ECA w ostatnich miesiącach, Zarząd ECA wziął pod uwagę przyznanie klubów, że tak zwany projekt Europejskiej Super Ligi („ESL Projekt”) nie leżał w interesie szerszej społeczności piłkarskiej oraz publicznie zakomunikowane decyzje o całkowitym porzuceniu wspomnianego Projektu ESL.

Zarząd ECA potwierdził również deklarowaną przez kluby chęć aktywnego zaangażowania się w wspólną misję ECA, dotyczącą rozwoju europejskiego futbolu klubowego – w otwartym i przejrzystym interesie wszystkich, a nie nielicznych.

Ta decyzja zarządu ECA oznacza koniec godnego pożałowania i burzliwego epizodu dla europejskiego futbolu i jest zgodna z nieustannym dążeniem ECA do wzmocnienia jedności w europejskim futbolu. W tym okresie bezprecedensowych wyzwań, ECA ugruntowała swoją pozycję jako jedyna organizacja, za pośrednictwem której wiodące kluby w Europie mogą promować i chronić swoje interesy, jednocześnie rozwijając rozgrywki piłkarskie i wzmacniając centralną rolę klubów w zarządzaniu europejską piłką nożną.

ECA może teraz z odnowioną jednością i solidarnością kontynuować ważną pracę potrzebną do stabilizacji i rozwoju europejskiego futbolu klubowego – w czasie, gdy jest to najbardziej potrzebne.

Źródło: ecaeurope.com

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
anavrin_
2 lat temu

Zastanawia, że Inter tak potulnie wrócił do UEFA i ECA. Według prasy, ponoć bardzo liczyli na hajs z SL, a jego brak skutkuje tym, co możemy obserwować w tym okienku – odejściem Conte i sprzedażą dwóch kluczowych zawodników (w tym jednego absolutnie kluczowego w minionym sezonie). Jedyny plan w takich poczynaniach jaki widać, to zatrudnienie trenera, który w poprzednim klubie osiągał wyniki grubo ponad stan i wręcz momentami kręcił bicz z gówna (przez tyle lat Inzaghi nie doprosił się o wartościowych obrońców w odpowiedniej liczbie i zmienników dla wahadłowych i to mimo osiągania wspomnianych, dobrych wyników), co niejako potwierdza, że… Czytaj więcej »

jacojaco/Kicek12345
2 lat temu
Reply to  anavrin_

Potulnie wrócił, bo nie wiadomo, kiedy SL by wystartowała. Może za rok, może za 10 lat, może w ogóle.

Przejdź do paska narzędzi