Inne

einhard | 10 września 2020

ECA wieści załamanie przychodów

Szef Europejskiego Stowarzyszenia Klubów, Andrea Agnelli, przedstawił alarmujące szacunki przyszłych przychodów, na które znacząco wpłynąć ma pandemia koronawirusa.

Prezydent Juventusu i szef ECA przemawiał na 24. Zgromadzeniu Ogólnym i skupił się na poważnym kryzysie gospodarczym w europejskiej piłce nożnej.

Szacunki mówią o spadku przychodów o 4 mld euro w ciągu najbliższych dwóch lat. Według FIFA 90 procent tej straty będzie dotyczyło klubów, z powodu kilku elementów – powiedział Agnelli, cytowany przez Calcio e Finanza.

Wszyscy graliśmy na pustych stadionach, to nie jest to, czego chcemy i nie tylko ze względu na atmosferę, ale dlatego, że ważne klubowe źródło przychodów zostało całkowicie zlikwidowane. Jesteśmy świadkami renegocjacji kontraktów z stacjami telewizyjnymi, pokazującymi mecze zarówno w kraju, jak i za granicą.

Brak przychodów ze stadionów i zmniejszenie przychodów z praw telewizyjnych oznacza, że ​​sponsorzy również pójdą w kierunku redukcji kontraktów, nie tylko ze względu na mniejszą ekspozycję, ale także dlatego, że wiele firm wciąż przeżywa trudny okres związany z pandemią.

Moim zdaniem trudno będzie klubom wynegocjować choćby zbliżone kwoty, gdy siądą do renegocjacji obowiązujących umów.

COVID-19 będzie miał również wpływ na rynek transferowy, z szacunkami, które mówią o spadku wartości od 20 do 30 procent.

Zasadniczo w obiegu będzie mniej pieniędzy. Dramatyczny spadek przychodów będzie bolesny, jak wspomniałem, przede wszystkim dla klubów. Wierzę i obawiam się, że niektóre z czołowych klubów będą miały indywidualnie większe straty niż całe federacje.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przejdź do paska narzędzi