Prasa

einhard | 20 maja 2020

Emerson: Mogę wrócić do Serie A

Emerson Palmieri omówił swoją karierę w Romie i Chelsea, współpracę z Antonio Conte, Luciano Spallettim, Maurizio Sarrim i Frankiem Lampardem.

25-latek urodził się i wychował w Brazylii, ale w 2014 roku przeprowadził się do Palermo i postanowił reprezentować Włochy na szczeblu międzynarodowym.

Byłem bardzo szczęśliwy w Serie A, podoba mi się kultura tego kraju, dlatego też zdecydowałem się grać dla Włoch – powiedział w rozmowie Sky Sport Italia.

Może się zdarzyć, że wrócę do Serie A, ale mam ważną umowę z Chelsea i nie spieszy mi się, aby gdziekolwiek odchodzić. Chelsea to wspaniałe doświadczenie. Na początku był Conte, więc oczywiście łatwiej było mi poradzić sobie, pracując u boku włoskiego trenera.

Jeśli chodzi o Sarriego, to brak mi słów, jak cudowny mieliśmy rok. Zajęliśmy trzecie miejsce w Premier League, dotarliśmy do finału Pucharu Carabao i wygraliśmy Ligę Europejską. Nie możemy narzekać!

Emerson był wielokrotnie łączony z Juventusem i Interem, gdzie ponownie spotykałby się z jednym z tych dwóch trenerów.

Wiele się nauczyłem od Conte. Udowodnił, że jest fantastycznym trenerem, ale myślę, że patrząc przez pryzmat czasu, przez który razem pracowaliśmy i osiągniętych wyników, jeszcze więcej wyciągnąłem od Sarriego.

Spalletti w Romie był bardziej przyjacielem lub ojcem, rozmawiał ze mną codziennie, pytał o rodzinę i upewniał się, że jestem szczęśliwy. Sarri jest bardziej skupiony na boisku, ale można powiedzieć, że ma gigantyczne serce, nawet jeśli nie mówi za dużo. Obaj są do siebie bardzo podobni, chociaż Sarri jest bardziej skupiony na taktyce, podczas gdy Spalletti pozostawia nieco więcej przestrzeni na zabawę podczas treningów.

Frank Lampard jest młody. Do niedawna był piłkarzem, więc wie, jak rozmawiać z graczami. Był idolem w Chelsea i jestem pewien, że będzie jeszcze lepszy jako trener. Ma wielkie serce.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przejdź do paska narzędzi