Liga Mistrzów

einhard | 16 marca 2022

Emery: Juventus faworytem do awansu

Unai Emery twierdzi, że Juventus jest faworytem do awansu.

Pierwszy mecz zakończył się wynikiem 1:1, a decydujący w tej 1/8 finału odbędzie się w Turynie w środę o 20:00 GMT.

Udowodniliśmy, że potrafimy konkurować na tym poziomie i odpowiednio reagować, wyrównując w pierwszym meczu i pokazując naszą jakość – powiedział trener Villarrealu na swojej konferencji prasowej.

To nie zmienia faktu, że Juventus jest jednym z kandydatów do wygrania Ligi Mistrzów, ze względu na swoją historię i to, co reprezentują. Chcemy mieć coś do powiedzenia i staramy się udowodnić, że zasługujemy na to, by tu być. Przyjeżdżamy do Turynu z zamiarem awansowania dalej, chociaż to Juve jest faworytem.

Zasada goli na wyjeździe została zniesiona w tym sezonie w Europie, więc jeśli padnie jakikolwiek remis, to zespoły rozegrają dogrywkę.

Bez zasady goli na wyjeździe myślę, że będziemy świadkami większej ilości dogrywek, więc przygotowujemy się na taką ewentualność. Juve to faworyci. Grają przed swoimi kibicami, prawie nigdy nie przegrywają i mają silną obronę, a także piłkarzy, którzy mogą zrobić różnicę.

Musimy utrzymywać się przy piłce, a to oznacza bycie agresywnym. Wiemy, że są faworytami, ale czujemy się pewnie.

Juventus zdobył wiele trofeów i jest z pewnością jednym z pięciu najlepszych klubów w Europie.

Źródło: tuttojuve.com

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
OldLady
10 miesięcy temu

Emery nam słodzi, choć nie jesteśmy już w top5. Zwraca uwagę na jedno: dogrywka. To ona może być kluczowa. Mam nadzieję, że Max i na nią ma warianty. Jestem ostrożnym optymistą. Przy zachowaniu pełnej koncentracji powinniśmy to wygrać.

Pepe_Mar
10 miesięcy temu

Co prawda ostatnie mecze zaczynają wyglądać inaczej, ale patrząc na całokształt tego sezonu, a nawet poprzednich 2óch, stwierdzneie, że nie przegrywamy u siebie i mamy mocną obronę, jest mocno przestarzałym stwierdzeniem 😛 ściaganie presji lvl expert

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi