Inne

maciejovsky | 3 kwietnia 2020

Epidemiolog: Powrót rozgrywek 20 maja będzie trudny

Czołowy epidemiolog prowadzący jedną z grup zadaniowych wobec koronawirusa we Włoszech, profesor Pier Luigi Lopalco, ostrzegł, że trudno będzie wznowić włoskie rozgrywki sportowe przed rozpoczęciem lata.

Wydaje się, że pandemia już osiągnęła swój szczyt we Włoszech i liczba nowych przypadków, zgonów i pacjentów wymagających intensywnej opieki znacznie spadła w ciągu ostatnich kilku dni.

Trend spadkowy jest teraz utrwalony, ale musimy zachować dużą ostrożność, ponieważ epidemia rozprzestrzeniała się inaczej w różnych regionach, pojawiając się w różnym czasie. Przed nami jeszcze ważny okres i musimy zacisnąć zęby i przez niego przejść. Pierwsza fala jeszcze nie minęła i dopóki nie otrzymamy szczepionki, nie będziemy w stanie zrobić wszystkich rzeczy, które robiliśmy w normalnym trybie życia. Prace nad nią są nieprzerwane, ale minie kilka miesięcy, zanim będzie ona dostępna.

Samoizolacja i środki dystansowania społecznego wywarły ogromny wpływ na ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa. Gdybyśmy nie zastosowali tych środków, byłoby znacznie więcej zgonów i pozytywnych przypadków. Mówilibyśmy o dziesiątkach tysięcy więcej przypadków!

Powrót futbolu 20 maja? Myślę, że to będzie trudne. To prawda, że zawodowi piłkarze są młodzi i mają silne organizmy, ale sport zespołowy oznacza bliski kontakt. Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji musimy ocenić ryzyko. Jeśli sport zostanie wznowiony, musimy być pewni, że ryzyko jest zminimalizowane.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Harun
Harun
4 lat temu

Dograć rozgrywki w PES. W końcu na coś ta umowa z Konami się przyda.😂

clyde_1987_
4 lat temu
Reply to  Harun

Na oficjalnym kanale Juventusu na YouTube można obejrzeć dwa, towarzyskie pojedynki z udziałem Bianconerich właśnie, tak więc coś jest na rzeczy;)

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi