Prasa

einhard | 19 kwietnia 2021

ESL chce nawiązać dialog z UEFA i FIFA

Europejska Super Liga podobno wysłała list do FIFA i UEFA z prośbą o współpracę, ale potwierdza w nim również, że podejmie kroki prawne w przypadku gróźb ze strony obu federacji.

Jesteśmy zaniepokojeni, że FIFA i UEFA mogą odpowiedzieć na to zaproszenie, starając się zastosować środki karne w celu wykluczenia jakiegokolwiek klubu lub zawodnika uczestniczącego w ich rozgrywkach – czytamy w liście od ESL do europejskich stowarzyszeń, który opublikował The Mirror.

Mamy nadzieję, że to nie jest Wasza odpowiedź na ten list i że, podobnie jak my, Państwa organizacje dostrzegą natychmiastowe korzyści płynące z turnieju ustanowionego przez SLCo.

Potrzebujemy również waszej współpracy i wsparcia w zakresie tego, jak te rozgrywki mogą zostać wprowadzone do ekosystemu piłkarskiego i chcemy, abyście współpracowali z nami, aby osiągnąć ten cel.

Wasze formalne oświadczenie zmusza nas jednak do podjęcia działań ochronnych w celu zabezpieczenia się przed niekorzystną reakcją, która nie tylko zagroziłaby zobowiązaniu do finansowania w ramach dotacji, ale, co istotne, byłaby niezgodna z prawem.

Z tego powodu SLCo złożyło wniosek do odpowiednich sądów w celu zapewnienia bezproblemowego ustanowienia i funkcjonowania rozgrywek zgodnie z obowiązującym prawem.

Źródło: football-italia.net

 

Subscribe
Powiadom o
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Franz Maurer
Franz Maurer
3 miesięcy temu

Bezczelni gangsterzy.

Gryfel
Editor
3 miesięcy temu
Reply to  Franz Maurer

Masz rację, UEFA i FIFA to skorumpowane organizacje od lat wykorzystujące kluby i piłkarzy, a teraz dopuszczają się jeszcze otwartego szantażu.

Franz Maurer
Franz Maurer
3 miesięcy temu
Reply to  Gryfel

Potrzebujesz chusteczek?

pogon
3 miesięcy temu
Reply to  Franz Maurer

Ty z pewnością potrzebujesz papieru toaletowego.

OldLady
3 miesięcy temu

Śmieszy mnie Fifa i Uefa. Jest wolność – kluby mogą sobie organizować co chcą i jak chcą, a te ich groźby i sankcje są śmieszne i mogą skończyć się potężnymi odszkodowaniami dla klubów gdy zostaną wprowadzone.

Ponoć ESL – ma być „obok” ligi mistrzów. Niech więc zdecyduje kibic co chce oglądać.

Argentino
3 miesięcy temu
Reply to  OldLady

UEFA to ku**a jebana

pogon
3 miesięcy temu
Reply to  OldLady

Może to taki szatański plan Agnelliego. Zaprosi najlepsze kluby do ESL i cyk! W ostatniej chwili wsadzi tam Juventus U23, a pierwszy zespół zagra w Lidze Mistrzów, którą (z racji braku godnych przeciwników) pewnie wygra.

OldLady
3 miesięcy temu
Reply to  pogon

Brzmi jak plan. 🙂

Tomasson-35
3 miesięcy temu

Uefa i Fifa cały czas stosują szantaż wobec klubów,a to jak kluby nie chcą puszczać zawodników na kadre a to finansowe fair play.W ogóle sie nie licza z klubami i zawodnikami i komu tutaj zalezy na kasie . Meczy mnóstwo , kluby musza grac mlodzieza bo albo kontuzje albo covid ale grac trzeba bo każą i w ogole sie nie licza z klubami a teraz sie dziwia ze kluby chca same decydowac.

pogon
3 miesięcy temu

Myślę, że ESL ma lepszych prawników niż FIFA i UEFA, bo te dwa stowarzyszenia mają tyle ,,działaczy”, że na prawników raczej może nie starczyć. Moim zdaniem szansa na to, że Trybunał w Lozannie stanie po stronie UEFA przeciwko piłkarzom jest mała. Na tej zasadzie ustanowiliby precedens, który by nie pozwolił na organizację jakiegokolwiek turnieju klubowego poza egidą UEFA. A na to moim zdaniem nie ma szans.

OldLady
3 miesięcy temu
Reply to  pogon

Zagrożenie widziałbym jedynie w ewentualnych zakazach konkurencji dla uczestników LM. Jeśli te nie są wepchane w regulaminy LM to pewnie nic nie grozi uczestnikom ESL. Jest wolność można sobie organizować mecze jak i z kim się chce tak jak w pre-sezonie. ESL to konkurencja dla Eufy i jej LM dlatego tak się obawiają.

anavrin_
3 miesięcy temu

Dla mnie, wybaczcie, że się powtarzam, po raz kolejny wydźwięk jest taki, że to będą dodatkowe rozgrywki. Inaczej, ESL nie byłoby zaskoczone oświadczeniem UEFA i reszty, a raczej gotowe na nie, tym samym o krokach prawnych nie informowano by dopiero po oświadczeniu przeciwników pomysłu.

Jeszcze jedno, finansowo już teraz, nawet na etapie projektu, SL zjada UEFĘ i całą resztę. Nie wspominam o potencjale samych klubów. To wręcz szlachetne, że od razu nie wywalili w kosmos UEFY, tylko wciąż są otwarci na dialog. UEFA nie postąpiłaby tak samo, oj nie.

Last edited 3 miesięcy temu by anavrin_
Ja_Kuba
3 miesięcy temu
Reply to  anavrin_

Rozpoczęcie takiego projektu wiąże się z ogromnym ryzykiem, więc wątpię, że SL jest czymś zaskoczona (wykluczenie z lig krajowych i ewentualne fiasko SL oznaczałby koniec zaangażowanych klubów). Oni jedynie chcieli zacząć rozmowy bardziej pokojowo.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi