Prasa

maciejovsky | 29 września 2018

Ferrara: Niespodzianki w meczu dzięki trenerom

Ciro Ferrara wierzy, że dzięki umiejętnościom trenerskim Allegriego i Ancelottiego mecz Juventusu z Napoli będzie pełen niespodzianek.

Szlagierowe spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00.

Ancelotti zdał sobie sprawę, że bez Jorginho system 4-3-3 ma swoje ograniczenia. Tak wielki trener, jak on, dokładnie analizuje zalety i wady każdej taktyki i zestawia to z zawodnikami, których posiada w zespole. Zmienił pozycję najbardziej utalentowanego technicznie zawodnika i dzięki temu Insigne zdobywa więcej bramek. Trochę przypomina to sytuację, gdy Sarri przesunął Mertensa na środek ataku. Dzięki ustawieniu 4-4-2 obrona jest szczelniejsza i zespół znajduje się pod mniejszym pressingiem.

Moim zdaniem Allegri i Ancelotti to trenerzy, którzy w Serie A najlepiej potrafią czytać grę i dzięki temu dokonują wielu korekt w trakcie meczów. Dlatego uważam, że w drugiej połowie mogą być pewnie niespodzianki, takie jak zmiana systemu czy wprowadzenie rezerwowych, by zmienili interpretację gry.

Kluczowi gracze? W Juventusie to Pjanić stał się niezbędny i dzięki niemu piłka jest ciągle w ruchu, a do tego jego stałe fragmenty gry są po prostu zabójcze. Jeśli chodzi o Napoli, to chyba wskazałbym na Callejona. Hiszpan potrafi utrzymać balans, pomaga w obronie, jego ataki są nieprzewidywalne. Jego zrozumienie z Insigne jest niesamowite.

 

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przejdź do paska narzędzi