Meczowe

einhard | 16 marca 2021

Fienga wściekły z powodu przełożenia meczu Juve-Napoli

Dyrektor Romy grzmi i wścieka się z powodu przełożenia spotkania Juventusu z Napoli, uważając tę decyzję za absolutnie absurdalną.

Cofnięcie walkowera dla Juventusu spowodowało, że nowy termin meczu z Napoli został wyznaczony na 17 marca, ale Lega Serie A w zeszłym tygodniu zdecydowała przełożyć to spotkanie na 7 kwietnia, wywołując spore kontrowersje.

Roma zaprotestowała wystosowując oficjalny protest do Lega Serie A, kwestionując tę decyzję, ale władze ligi stwierdziły, że wszystkie decyzje zostały podjęte zgodnie z zasadami.

List był jasny. Nie chciałbym niczego dodawać – powiedział Guido Fienga dziennikarzom po wzięciu udziału w przesłuchaniu apelacyjnym w sprawie walkowera, którym Roma została ukarana za mecz pierwszej kolejki z Hellasem.

Nie chcę komentować odpowiedzi Lega Serie A, ponieważ jest ona bardziej absurdalna niż sama decyzja – dodał dyrektor Romy.

Nie było żadnych przesłanek. Mówią, że decyzja nie wymaga wyjaśnienia, ale prawdziwych powodów nie chcą ujawnić.

Na słowa dyrektora Romy postanowił odpowiedzieć z kolei prawnik Napoli.

Roma zakwestionowała 15-dniowy termin, ale decyzja należy do prezydenta Lega Calcio – powiedział Enrico Lubrano na antenie Radio Kiss Kiss.

Decyzja o pozwoleniu na rozegranie spotkania 7 kwietnia jest słuszna. Roma może kwestionować tę decyzję, ale nie doszło do naruszenia art. 29.

Artykuł 29 stanowi, że mecz może zostać przełożony, jeśli formalna prośba zostanie przekazana 15 dni przed planowanym rozpoczęciem spotkania, a Roma chciała między innymi wiedzieć, czy Napoli i Juventus przekazały prośbę w tym przedziale czasowym.

Źródło: tuttojuve.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przejdź do paska narzędzi