Oficjalnie

einhard | 17 lipca 2019

FIFA 20 bez Juventusu!

Juventus zawarł umowę z Konami, które jest twórcą gier z serii Pro Evolution Soccer.

Jesteśmy niezwykle zaszczyceni i podekscytowani, mogąc ogłosić naszą EKSKLUZYWNĄ współpracę z najbardziej utytułowanym klubem we Włoszech, Juventusem. – ogłosił japoński gigant na Twitterze.

Umowa oznacza, że w pełni licencjonowana wersja Juve pojawi się tylko w tytułach PES na czas trwania umowy pomiędzy Konami i klubem.

Swój komunikat wydała również firma Electronic Arts, która poinformowała, że Juventus w grze FIFA 20 zastąpiony zostanie przez drużynę Piemonte Calcio.

Co to oznacza dla fanów PESa, FIFY oraz samego Juventusu?

Gracze preferujący Pro Evolution Soccer otrzymają wreszcie realistycznych zawodników skanowanych metodą 3D, autentyczne stroje, herb i dokładnie odwzorowany stadion Allianz.

Fani FIFY będą mogli wybrać wspomniane Piemonte Calcio, które w zasadzie nie będzie wiele różniło się od Juventusu. EA Sports poinformowało, że poza zmienionym herbem, nazwą, stadionem oraz strojami, gracze nie uświadczą różnic w żadnym trybie gry. Piłkarze Piemonte posiadać będą autentyczne nazwiska i twarze, będzie można budować z nich zespoły w trybie Ultimate Team, a aktualizacja umiejętności zawodników będzie dokonywana na podstawie rzeczywistych wyników osiąganych przez Juventus.

Jeśli chodzi o sam Juventus, to klub od pewnego czasu zdecydowanie stawia na rozwój marketingowy. Podczas rządów Andrei Agnellego zespół zmienił, chociażby logo i kieruje swój wzrok ku Azji. Ten jeden ruch sprawił, że o Juventusie znowu jest głośno.

Bianconeri zdecydowanie zamierzają przyciągnąć graczy PESa, ponieważ w grze Konami nie ma natłoku „autentycznych” klubów z topu. Pojawiają się kluby takie, jak Bayern, Barcelona i Manchester United, ale wymienione zespoły są jednak dostępne w FIFIE, gdyż nie podpisały kontraktów na wyłączność. Taka decyzja Juve może być również traktowana jako prztyczek w nos EA Sports, która usunęła Cristiano Ronaldo ubranego w koszulkę Juve z okładki FIFY 19, co było sporym ciosem wizerunkowym dla Starej Damy.

 

Źródło: tiwtter.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi