Prasa

maciejovsky | 26 września 2018

FIFA chce wprowadzić limit wypożyczeń

FIFA planuje ograniczyć liczbę wypożyczanych zawodników do maksymalnie sześciu.

Komitet FIFA Football Intakeholders spotkał się we wtorek w Londynie z przedstawicielami Europejskiego Stowarzyszenia Klubów, Forów Światowych Lig oraz FIFPro, a także ze zrzeszeniami członkowskimi, konfederacjami i administracją FIFA. To właśnie tam przedstawiono pakiet reform systemu transferowego, który zwiększyłby przejrzystość, chronił integralność i wzmacniał solidarność z klubami, które szkolą młodych zawodników.

Usiedliśmy wszyscy do stołu, żeby kluczowi gracze w tej branży zrozumieli, że trzeba podjąć działania prowadzące do reform – powiedział prezydent FIFA Gianni Infantino.

Jest to znaczący krok w kierunku osiągnięcia większej przejrzystości, skutecznego egzekwowania przepisów, co przyniesie miliony zysków dla klubów szkolących piłkarzy oraz krok w stronę wypracowania konsensusu w kwestii sposobów radzenia sobie z agentami, wypożyczeniami i innymi kluczowymi aspektami systemu transferowego.

Propozycje, które zostaną teraz przedstawione Radzie FIFA do zatwierdzenia, obejmują utworzenie izb rozliczeniowych, obowiązkowego wprowadzenia elektronicznego systemu transferowego na szczeblu krajowym, nowych i bardziej restrykcyjnych przepisów dla agentów, a także wkładów solidarnościowych w przypadku transferów krajowych wymiaru międzynarodowego.

Gazeta France Football wskazała, że w zeszłym sezonie Juventus wypożyczył 41 graczy, Udinese 27, Chelsea 22, a Manchester City 18.

 

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi