Oficjalnie

einhard | 27 września 2019

FIFA: Głosy na Messiego oddane prawidłowo

FIFA zaprzeczyła twierdzeniom, że głosy na najlepszego piłkarza FIFA zostały niepoprawnie przyznane Lionelowi Messiemu.

Kapitan Nikaragui, Juan Barrera twierdzi, że w ogóle nie wziął udziału w głosowaniu, a selekcjoner reprezentacji Sudanu, Zdravko Lugarosic miał przyznać, że nie głosował na Argentyńczyka, o czym pisaliśmy tutaj. Z tego względu Tuttosport przekonywał, że ​​napastnik Juventusu, Cristiano Ronaldo (zwycięzca dwóch poprzednich edycji) mógł zostać „okradziony” z nagrody.

Sprawdziliśmy dokumenty związane z głosowaniem przekazane przez federację Nikaragui i wszystkie dokumenty zostały podpisane i potwierdzone oficjalną pieczęcią federacji Nikaragui – powiedział rzecznik prasowy FIFA w rozmowie z ESPN.

Porównując arkusze głosowania przesłane nam przez federację Nikaragui z tymi, które opublikowaliśmy na FIFA.com, potwierdzamy, że wszystko się zgadza, a opublikowane głosy zostały podpisane przez gracza. Zwracamy się do Nikaraguańskiej Federacji Piłkarskiej, aby wyjaśniła tę sprawę ze swoim reprezentantem.

FIFA ma oczekiwać wyjaśnienia jedynie ze strony Nikaragui, gdyż wygląda na to, że zdjęcie karty do głosowania należącej do Zdravko Lugarosica było przerobione w photoshopie, a cała historia została zmyślona przez użytkowników Internetu.

Rzecznik dodał również, że głosy Egiptu na Mohameda Salaha nie zostały wzięte pod uwagę, ponieważ podpisy na dokumentach „były złożone drukowanymi literami, a zatem wydawały się nieautentyczne”, a ponadto „formularze do głosowania przesłane przez Egipt nie zostały podpisane przez sekretarza generalnego federacji, co jest wymogiem obligatoryjnym.” 19 sierpnia Egipski Związek Piłki Nożnej miał również otrzymać „dwa przypomnienia o konieczności przesłania prawidłowo podpisanych formularzy do głosowania.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
anavrin_
4 lat temu

Ha ha ha, witamy w świecie internetu, gdzie byle kto może wywołać ogólnoświatową napinkę.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi