Prasa

maciejovsky | 28 marca 2020

FIGC chce dokończyć rozgrywki

Szef FIGC, Gabriele Gravina, wciąż nie chce podjąć decyzji o zakończeniu sezonu w Serie A, jednak związek poszuka rozwiązań w kwestii wypłacania wysokich pensji zawodnikom.

We Włoszech wciąż panuje przekonanie, że sezon piłkarski będzie można dokończyć, co jest najbardziej zdecydowaną postawą wśród wszystkich najmocniejszych lig europejskich.

Głównym celem jest wznowienie sezonu. Przedstawiliśmy scenariusz przewidujący kontynuację rozgrywek i uważamy to za słuszne rozwiązanie. Mamy obowiązek zrealizować ten plan. Pracujemy jednak również nad alternatywami, aby dać konkretne odpowiedzi naszym klubom i kibicom.

Wypłaty wynagrodzeń, które przekraczają 100 tys. euro tygodniowo szybko stały się dla klubów problemem.

Uruchomiono już kilka inicjatyw i staramy się sondować różne stanowiska. Do poniedziałku przedstawimy plan co do wynagrodzeń.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
anavrin_
3 lat temu

Napiszę to, co powtarzam od dłuższego czasu. Prędzej czy później ligi będą grały, a sezon zostanie dokończony, choćby w wakacje. To leży w interesie wszystkich. Przy tej okazji warto odnieść się do towarzyszącej sportowi nagonce. Niemal wszędzie można czytać, że teraz sprawy takie jak sport są mało istotne, a że ludzie z tego środowiska lamentujący, że nie grają, to oszołomi. Co więcej, krytyka ta pochodzi często od osób, które jak najbardziej wspierają różne pakiety stymulujące gospodarki. A czym jest sport zawodowy, jeśli nie gospodarką? Już teraz pompuje się miliardy w stymulowanie przedsiębiorców, a przecież taki klub piłkarski to również przedsiębiorstwo.… Czytaj więcej »

clyde_1987_
3 lat temu
Reply to  anavrin_

W chwilach kryzysu, a taki niewątpliwe dotknął Świat, ludzie skłaniają się do populistycznych haseł, stąd ataki na ludzi sportu czy show biznesu, tak jakby ludzie związani z tymi profesjami otrzymywali swoje wynagrodzenia za nic. Inna sprawa, że skutki epidemii będą konkretne, również dla futbolu jako takiego. Nie mam wątpliwości, że przez co najmniej kilka najbliższych lat będziemy światkami odejścia od bajońskich sum płaconych za danych zawodników, co może wyjść wszystkim na zdrowie. Abstrahując od tego należy podejść do kwestii powrotu na boiska logicznie i raczej prędzej niż później, podjąć konkretne decyzje. Życzyłbym sobie też, żeby włoskie kluby, zwłaszcza te z… Czytaj więcej »

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi