Meczowe

einhard | 13 stycznia 2020

Fonseca: Graliśmy dobrze

Paulo Fonseca życzy Nicolò Zaniolo szybkiego powrotu do zdrowia i twierdzi, że jest dumny ze sposobu, w jaki Roma zareagowała na zły początek spotkania z Juventusem.

U pomocnika zdiagnozowano zerwanie ACL i uszkodzenie łąkotki w prawym kolanie w związku z czym zawodnik przejdzie operację i oznacza to koniec sezonu dla młodego pomocnika.

To zły moment i teraz Nicolò musi skupić się tylko na jak najszybszym odzyskaniu sił. Jest nam smutno, ale jutro jest kolejny dzień – powiedział trener w rozmowie ze Sky Sport Italia.

Juventus wygrał mecz po bramkach zdobytych w pierwszych 10 minutach.

Bardzo szybko daliśmy drużynie takiej, jak Juve zdobyć dwa gole, ale potem graliśmy dobrze i zagraliśmy dobrą drugą połowę. Po rzucie karnym było jednak trudno odwrócić losy spotkania.

Takie sytuacje mogą się zdarzyć, gdy chcesz budować akcje od tyłu. Jest to jednak styl gry, w który wierzę jako trener. Pracujemy nad takimi sytuacjami, ale wciąż się zdarzają. Wierzę w odważny futbol i taki, który oznacza podejmowanie ryzyka.

Błędy zawsze mogą się zdarzyć, a dla mnie liczyła się reakcja i myślę, że graliśmy dobrze. Jestem dumny z tego, w jaki sposób kontynuowaliśmy grę w tym spotkaniu.

To była druga z rzędu porażka Romy w meczu u siebie, więc co się zmieniło w czasie przerwy świątecznej?

Nic, tylko wyniki. Zdominowaliśmy Torino i nawet dzisiaj mieliśmy 22 próby uderzeń na bramkę. To nie jest kwestia organizacji ani taktyki, nie lubię mówić o pojedynczych błędach, ponieważ trener jest odpowiedzialny za całość. Wierzę w moich graczy.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przejdź do paska narzędzi