Meczowe

einhard | 26 września 2020

Fonseca wyjawia skład na Juventus

Paulo Fonseca wykorzystał swoją przedmeczową konferencję prasową, aby nazwać wyjawić wyjściową jedenastkę Romy na mecz z Juventusem, jednocześnie zaprzeczając, że Edin Dżeko odmówił gry przeciwko Hellasowi.

Dżeko spędził cały mecz w Weronie na ławce rezerwowych, ponieważ był bliski dołączenia do Juve.

Jeśli nic się nie wydarzy to wyjdziemy jutro w następującym zestawieniu: Mirante, Santon, Mancini, Ibanez, Kumbulla, Spinazzola, Pellegrini, Veretout, Mkhitaryan, Pedro i Dżeko – powiedział trener Romy na konferencji prasowej .

Bruno Peres zaczął z nami trenować dopiero w tym tygodniu, więc nie jest jeszcze gotowy. Karsdorp trenował wczoraj samodzielnie i też nie jest w pełni gotowy.

Rozmawiałem z Edinem Dżeko kilka razy, jest bardzo zmotywowany. W tym tygodniu bardzo ciężko trenował i jutro wyjdzie w pierwszym składzie. To nieprawda, że nie chciał odejść.

Nie chcemy zmieniać naszej tożsamości tylko dlatego, że zagramy z Juve. Chcemy naciskać wysoko, ale chcemy też zachować równowagę.

Juve jest bardzo silne, więc musimy uważać. Będziemy naciskać tylko wtedy, gdy będziemy mieć szansę powodzenia. Z Lorenzo Pellegrinim, możemy szybciej rozgrywać piłkę i mamy dodatkowego piłkarza wspierającego atak.

Juve ma młodego trenera, który ma przed sobą wspaniałą przyszłość. Są teraz bardziej dynamicznym zespołem, stosującym różne rozwiązania podczas meczu. To mi się bardzo podoba. Mocno pressują, szczególnie na bokach.

Pozycja trenera była podobno zagrożona od czasu przejęcia władzy przez Dana Friedkina. Jak wyglądają jego relacje z Amerykaninem?

Odkąd przybyli, regularnie rozmawiam z nowym właścicielem. Wszyscy ciężko pracujemy, aby zbudować silniejszą drużynę.

Cel jest jasny – chcemy osiągnąć lepsze wyniki niż w poprzednim sezonie. Patrząc na okres od pierwszego meczu zeszłego roku po ten z Hellasem, mogę powiedzieć, że drużyna jest teraz znacznie lepsza.

Chris Smalling ciągle jest łączony z powrotem do Rzymu, ale Fonseca odmówił komentowania tych doniesień.

Jestem całkowicie skupiony na jutrzejszym meczu. Nie chcę rozmawiać o rynku transferowym na 24 godziny przed tak wielkim meczem. To trudne i bardzo ważne spotkanie, nad którym dużo pracowaliśmy. Wierzę w moich graczy. Musimy skupić się wyłącznie na Juventusie.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przejdź do paska narzędzi