Trener

tItOveN | 6 czerwca 2021

Galeone: Max odrzucił wiele ofert przed Juve

Mentor Maxa Allegriego, Giovanni Galeone, ujawnia, że szkoleniowiec odrzucił propozycje z Chelsea, Real Madryt, Arsenal, PSG i Manchesteru United, zanim powrócił do Juventusu.

Trener był wolnym agentem po tym, jak został zwolniony przez Juve w 2019 roku, pomimo zdobycia pięciu tytułów Serie A z rzędu.

Il Bianconero.com przeprowadził wywiad z byłym trenerem Pescary i długoletnim mentorem Allegriego, Giovannim Galeone.

W ostatnim roku, w którym był w Juventusie, Allegri powiedział „nie” pięciu wielkim klubom. Chelsea kontaktowała się z nim dwukrotnie w przeciągu 15 dni, jednak on odrzucał każdą propozycję.

Następnie Real Madryt nawiązywał rozmowy więcej niż raz, a Arsenal, PSG i Manchester United również wyrażały zainteresowanie. To wszystko działo się w ciągu jednego roku, ale on zawsze odmawiał. 

Myślę jednak, że gdyby Juve nie przyszło ze swoją ofertą, byłby teraz w Madrycie, pomimo że nie był do końca przekonany, że z tamtejszą organizacją w klubie jest wszystko w porządku. Tak naprawdę nie sądzę by ktokolwiek był. 

Pomimo wszelkich prób z różnych stron Allegri ostatecznie podpisał nowy kontakt z Juventusem.

Gdyby pojawiła się możliwość powrotu w zeszłym roku, nie sądzę, że bym się na to zgodził. Ale teraz jestem naprawdę szczęśliwy i myślę, że on też. Klub zdał sobie sprawę, że popełnił błąd zwalniając go.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przejdź do paska narzędzi