Prasa

einhard | 23 listopada 2019

Gasp: Nasz najlepszy mecz w tym sezonie

Gian Piero Gasperini uważa, że Atalanta zagrała bardzo dobre spotkanie.

Byliśmy doskonali aż do momentu chaotycznej i nieco dla nas pechowej bramki wyrównującej, strzeloniej przez Juventus. Uważam, że do tego momentu absolutnie zasługiwaliśmy na zwycięstwo – powiedział trener w wywiadzie dla Sky Sport Italia.

Nie mogliśmy liczyć na niektórych graczy, ale ci, którzy grali, wykonali świetną robotę. Niestety, Juve dostało skrzydeł po wyrównaniu, strzelili dwie kolejne bramki i nie mieliśmy już czasu na reakcję.

Do czasu wyrównania pozwoliliśmy Juve na bardzo mało, sami stworzyliśmy wiele okazji i mieliśmy mecz pod całkowitą kontrolą. Punktem zwrotnym był gol wyrównujący, to był rykoszet, a Higuain zareagował szybciej niż ktokolwiek inny.

Gdy Juve stwarza sobie okazje, jest o wiele bardziej skuteczne w wykończeniu ich od nas, co wynika z ich jakości. Myślę, że to być może był najlepszy występ Atalanty w tym sezonie, zwłaszcza biorąc pod uwagę klasę naszego przeciwnika.

W spotkaniu pojawiło się kilka kontrowersyjnych decyzji, takich jak decyzja sędziego po skorzystaniu z technologii VAR po zagraniu ręką Emre Cana.

Widziałem kilka powtórek, ale obecnie jest zbyt wiele zamieszania wokół piłek dotkykanych ręką. Na przykład karny, który został nam przyznany, był tego rodzaju decyzją, która wywołałaby moją wściekłość, gdyby za takie zagranie została podyktowana jedenastka przeciwko nam.

Jest spore zamieszanie, pewne rzeczy są nadal mylące i niejasne. Wiele rzeczy jest zupełnie inaczej interpretowane przez trenerów, sędziów, zawodników i fanów. Potrzebujemy pewnej transparentności w zakrese tych zasad.

Jestem przekonany, że zawsze będą pojawiały się błędy, nawet w przypadku używania VARu. Problem polega na tym, że nawet przy ponownym obejrzeniu konkretnej sytuacji, nadal nie wszyscy zgadzają się, czy zagranie ręką kwalifikowało się na rzut karny, czy nie.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
tItOveN
Admin
1 rok temu

Fajna, trzeźwa ocena Gasperiniego.
Ja również miałem spore wątpliwości, czy taka ręka jak Khediry powinna zostać odgwizdana. Jak dla mnie to Papu Gomez miał tu jasny zamiar – od razu mi się to rzuciło w oczy, tj. szukał tego zagrania w rękę Niemca i się udało. Pewnie stosunkiem 70 do 30 procent większość wskazałaby na karnego w tej sytuacji, ale ja mam obiekcje.

Apo
Apo
1 rok temu

Sedzia nam pomógl. Cuadrado zagarna pilke reka, gol powinien byc anulowany.

Znowu gramy bez srodka pola, Can wydaje mi sie na teraz lepszym wyborem niz Kedira.

pogon
1 rok temu

Atalanta ma prawo być zła na sędziego, druga bramka nie powinna być uznana i tyle. Sędziowie z VARem już w zeszłym sezonie cofali takie akcje i nie uznawali. Wygraliśmy fartownie, co przyznał sam Sarri. A Gasperini świetny trener, szkoda, że nie dostawał szansy w lepszych klubach (przygody z Interem nie liczę jako szansy).

wloski
1 rok temu
Reply to  pogon

Cofali i było to błędem, bo aż tak wstecz akcja nie powinna być sprawdzana. Szczególnie że po dotknięciu piłki przez Cuadrado to Atlanta jej dotykała,w przepisach jest zapis który precyzyjnie wyjaśnia moment do którego cofie się VAR.

A ogóle patrząc na powtórki to nie wygląda to na zagarnianie i widziałem obraz za pleców Juana i tam on stara się unikać dotknięcia.

Apo
Apo
1 rok temu
Reply to  wloski

Jesteś pewny że Atalanta miała później kontakt z piłką?

NoGood
1 rok temu
Reply to  Apo

Co najmniej jeden na pewno

wloski
1 rok temu
Reply to  Apo

Tak, dlatego po ręce Cuadrado to Atalanta miała przywilej korzyści, Juve odebrało piłkę i strzelił zaraz bramkę.

Lucky13131313
1 rok temu

Bardzo inteligentny facet, miło czyta się takie wypowiedzi.
W obliczu kontrowersji zachował zimną głowę i celnie całą sytuację podsumował.
Atalanta zagrała bardzo dobry mecz, należą im się uznania i szacunek za walkę i styl w jakim zagrali przeciwko Juve.

Harun
Harun
1 rok temu

Atalanta zagrała świetne spotkanie. Cieszą takie słowa, bo w zalewie krytyki Juve mało kto wspomina o tym, że rywal naprawdę dzisiaj wspiął się na wyżyny swoich umiejętności. Czasem gra się tak, jak przeciwnik pozwala, a wczoraj nie pozwolił na zbyt wiele.

Nadal uważam, że gra Juve podlega nadmiernej krytyce. Wielu kibicom się wydaje, że każdy mecz z teoretycznie słabszym rywalem będzie spacerkiem zakończonym zwycięstwem przynajmniej trzema bramkami.

anavrin_
1 rok temu

„Na przykład karny, który został nam przyznany, był tego rodzaju decyzją, która wywołałaby moją wściekłość, gdyby za takie zagranie została podyktowana jedenastka przeciwko nam.” – Szacun.

„Wiele rzeczy jest zupełnie inaczej interpretowane przez trenerów, sędziów, zawodników i fanów. Potrzebujemy pewnej transparentności w zakrese tych zasad. (…) Problem polega na tym, że nawet przy ponownym obejrzeniu konkretnej sytuacji, nadal nie wszyscy zgadzają się, czy zagranie ręką kwalifikowało się na rzut karny, czy nie.” – Otóż to.

I to tyle jeśli chodzi o mój wkład w komentarz:D

clyde_1987_
1 rok temu

Gasperini jak mało kto zasłużył na to, co zrobiły dla niego władze Bergamo: chodzi o pomnik, który postawiono na jego cześć. Jedną kwestią są świetne wyniki, jakie notuje z Atalantą, a drugą to fakt, iż mamy do czynienia z mądrym człowiekiem z klasą i choć zdarza się, że puszczą mu nerwy, to generalnie mamy do czynienia z człowiekiem godnym szacunku.

Przejdź do paska narzędzi